Eta 0181 90000 Rapido – Cena: 2140 KčEta 0181 90000 Rapido. Klikněte pro zvětšení!

Na první pohled klasický kávovar na dva šálky, na kterém není poznat, že funguje na kávové kapsle. Jejich velkou výhodou je snadná, rychlá a čistá příprava, nevýhodou je vyšší cena kapslí u některých typů. Faktem zůstává, že kapsle do tohoto typu se sice postupně na trh dostávají, ale seženete obtížněji. Přístroj funguje na kapsle pro výrobu kávy espreso, mocca a čaje. Provedení v kombinaci černého plastu a nerezu je elegantní a kvalitní – v poměru k ceně, a hodí se do každé kuchyně. Díky svým rozměrům působí přístroj velice kompaktně a nezabírá zbytečně místo. Zásobník vody o objemu 1,3 litru je odnímatelný. Celý přístroj, včetně odkapávací misky, stačí čas od času omýt vlhkým hadříkem. Za takto nízkou pořizovací cenu nelze od přístroje očekávat příliš – s mlýnkem na kávu, tryskou na páru nebo nahříváním šálků sice počítat nemůžeme, káva z tohoto přístroje je ovšem vynikající. Příkon činí 1400W.

Plusy: Kvalitní zpracování, rychlá příprava, snadná údržba, ideální také pro milovníky čaje.

Minusy: Kapsle se zatím hůře shánějí, přístroj zatím zvládne jen 3 druhy horkých nápojů.

Krups Nescafé Dolce Gusto – Cena: 2790 Kč Krups Nescafé Dolce Gusto. Klikněte pro zvětšení!

Původce velkého boomu tohoto typu spotřebičů u nás. Jeho výhodou je množství druhů kapslí, které jsou na trhu – přístroj umí vyrobit několik druhů teplých nápojů (espreso, capuccino,café lungo, laté macchiato, chococino, espreso bez kofeinu) a dokonce také jeden studený nápoj – ice capuccino. Pořizovací cena přístroje je sice vzhledem k několika patentovaným funkcím, jako je bleskurychlý ohřev vody, poměrně nízká, kapsle ale koupíme draze (cca 129 Kč za 8 nápojů). Přístroj je k dostání v béžové, červené a černé, občas se objevují také limitované edice, jako je stříbrná nebo hnědá. Samotné provedení přístroje je plastové, přesto působí bytelně a přístroj skutečně něco vydrží, není takřka vůbec poruchový. Zásobník na vodu je opět odnímatelný se shodným objemem vody jako v prvním případě (čím více vody v zásobníku je, tím déle trvá ohřev vody!). Velkým plusem u takto levného typu je tlak pumpy 14 barů – výrobce si je vědom, že bez pořádného tlaku pumpy zkrátka dobře napěněnou kávu nezískáme.

Plusy: Patentovaný systém rychloohřevu, řada druhů kávy s výbornou chutí, design.

Minusy: Vyšší cena kapslí.

Ariete Kaprici Cafe MC 55 – Cena: 4119 Kč Ariete Kaprici Cafe MC 55. Klikněte pro zvětšení!

Tento výrobek byl dvojnásobně dražší oproti dvěma předchozím. Za tuto cenu nabízí především profesionální tlak pumpy 19 barů. Stejně jako Dolce Gusto i tento typ má možnost přednastavení na tři různé velikosti šálků. V tomto případě je třeba do přístroje vkládat kapsle se zásobníkem na 15 použitých kapslí. V prodeji jsou kapsle se základními druhy kávy, včetně kávy bez kofeinu. Jeden nápoj vyjde cca na 8 Kč, tedy o něco levněji než u druhého testovaného typu. Plusem je také „termokrémovač“, který zaručuje skutečně bohatou a smetanovou pěnu. Tento typ na rozdíl od ostatních testovaných spotřebičů disponuje parní tryskou na capuccino, jako skutečné profesionální espresovače. Zásobník na vodu o objemu 1,2 litru je taktéž odnímatelný. Provedení v kombinaci černého a stříbrného plastu s kovovými prvky navozuje také dojem profesionálního přístroje.

Plusy: Tlak pumpy 19 barů, profesionální vzhled i provedení, termokrémovač.

Minusy: Vyšší pořizovací cena, kapsle zatím k sehnání především po internetu.

Text: Zuzana Veselá
Foto: www.obchodni-dum.cz