Rowenta CG 133 Napoli – Cena: 1025 Kč

Ačkoli kávovar od firmy Rowenta patří mezi ty nejlevnější typy kávowww.obchodni-dum.cz Klikněte pro zvětšení!varů, na vzhledu to rozhodně není znát. Černý design v kombinaci se stříbrnými prvky se hodí do každé moderní domácnosti. Objem skleněné konvice se sklápěcím víkem činí již zmiňovaných 1,25 litru. Do vodní nádržky nalijeme ještě o čtvrt litru vody více. Odhadujeme, že tento typ kávovaru zvládne naráz připravit asi 10 větších nebo 15 menších šálků kávy. Nad konvicí najdeme klasický otočný držák filtru, který je vybaven systémem „anti-drop“. Ten zamezuje nežádoucímu odkapávání kávy po skončení programu. Maximální příkon činí 800W. Přístroj má dva praktické ukazatele hladiny vody. Světelnou kontrolkou signalizuje, že kávovar je právě zapnutý.

Plusy: Líbivý design, kvalitní zpracování za nízkou cenu. Systém zamezení odkapávání a vnitřní i vnější ukazatel hladiny vody. Nejnižší pořizovací cena.

Minusy: Pokud nemáte na nový kávovar jiné nároky, představuje pro vás tento typ vhodnou variantu.

Bosch TKA 6024V – Cena: 1320 Kč

Kávovar značky Bosch také zaujme na první pohled svým vzhledem – působí velice elegantně a draze. Jedná se o nevšední kombinaci odstínů šedéwww.obchodni-dum.cz Klikněte pro zvětšení! a červené. Rovněž provedení je velice zajímavé – nádržka a řídící část přístroje je umístěna v tubusu po straně přístroje. Objem je stejný jako u prvého testovaného typu, příkon o něco vyšší – 1100W. Filtr je v tomto případě vyjímatelný a výkyvný. Kávovar rovněž umí zamezit nežádoucímu odkapávání. Skleněná konvice chrání aroma kávy, stejně jako speciální aroma spirála, která zajistí její hluboké spařování. Intenzitu aroma lze volit ve dvou stupních, přímo na konvici je možné sledovat stav vody.Konvice je doplněna tzv. soft-madlem, které samozřejmě zůstává studené a velice příjemně se s ním manipuluje. Zásobník na vodu je rovněž vyjímatelný s integrovaným madlem s ukazatelem zásoby vody. Deska umístěná pod konvicí je schopna udržovat stálou teplotu kávy. Rozměry činí 35,5 cm na výšku, 28,5 cm do šířky a 23 cm do hloubky.

Plusy: Pěkný a nevšední vzhled, řada inovujících prvků (např. dvoustupňová volba aroma).

Minusy: Větší rozměry a nápadný design, který se nehodí do každé kuchyně.

Philips HD7502/55 – Cena: 1369 Kč

Kávovar oblíbené značky Philips představuje skutečně nevšednwww.obchodni-dum.cz Klikněte pro zvětšení!í provedení kávovaru. Tento typ patří do kolekce Cucina, která kombinuje bílou barvu s kukuřicově žlutými prvky. Skleněná konvice má o něco menší objem (1.20 litru) a je zajímavě lemovaná žlutým plastem, který zároveň konvici chrání proti nárazu. Filtr, který se používá u tohoto typu, je stálý. Maximální příkon přístroje činí 1000W. Nádržka na vodu je vybavena průhledným praktickým ukazatelem hladiny vody. Na držáku filtru nacházíme další ozdobný prvek – jemné žluté vlnky.

Plusy: Velice hezký vzhled, kvalitní zpracování od oblíbeného výrobce.

Minusy: Chybí jakékoli přídavné funkce.

Text: Zuzana Veselá