Indesit DIFP 36 – Cena: 10 800 Kč

Tato myčka zvládne všechny funkce, kterými disponují dražší typy, a přitom je cenově příznivá.

Je stavěná maximálně na 12 souprav nádobí, které dokáže obsloužit v šesti různých programech (předmývání, sklo, eko, intenzivní, normální, rychlý). Normální mycí cyklus trvá 140 minut a přístroj si při něm odebere zhruba 16 litrů vody.

Spotřeba při normálním cyklu je velice příznivá – 1,05 kWh (ročně při běžném provozu cca 231 kWh). Programy probíhají v rozmezí teplot od 40 do 70 stupňů. Ohřev vody je realizován topnou spirálou. Hlučnost je 49 dB.

Energetická třída, účinnost mytí i sušení spadá do kategorie A. Přístroj má přehledný displej, který zobrazuje průběh programu, chybějící sůl nebo leštící přípravek. Typ má nastavitelný horní koš.

Oceňujeme bezpečnostní systém úniku vody Aquastop, tento systém se jeví jako efektivní.

Plusy: Nejlevnější typ v testu, přesto jde o kvalitní myčku.

Minusy: Standardní program spotřebuje nejvíce vody ze všech testovaných.

Bosch SGI55E62EU – Cena: 11 730 Kč

Druhá testovaná myčka se funkčně velice podobá prvnímu testovanému typu. Jak Indesit, tak i Bosch platí na trhu jako kvalitní a zavedení výrobci myček na nádobí.

I tento spotřebič je připraven umýt maximálně 12 souprav nádobí v celkem pěti mycích programech (intenzivní, auto, eko, jemný a rychlý) při šesti teplotách.

Energetická třída a účinnost mytí a sušení je u tohoto typu také v kategorii A. Standardní program má stejnou spotřebu energie, využije na něj ale jen 13 litrů vody (cca 2860 litrů za rok). Délka standardního programu je také 140 minut.

Ohřev vody se realizuje pomocí průtokového ohřívače. Displej ukazuje zbytkový čas programu v minutách, dále také nedostatek soli a leštidla. Také u tohoto typu je horní koš výškově nastavitelný, dolní koš má dvě sklopné přihrádky na talíře.

Oceňujeme efektivnější způsob střídavého mytí.

Plusy: Zavedený výrobce, šest různých využitelných teplot, nízká spotřeba, střídavé mytí.

Minusy: Žádné nedostatky nebyly v testu shledány.

Whirlpool ADG 6370/1 WH – Cena: 11 493 Kč

Poslední testovaná myčka se cenově, designově i co do funkcí velice podobala druhé testované myčce.

Tento typ je rovněž konstruován pro mytí maximálně 12 souprav nádobí při šesti programech (studené předmytí, sklo, rychlé, eko, intezivní, pro poloviční náplň) a celkem čtyřech teplotách vody.

Spotřeba energie při normálním programu je shodná s předcházejícími testovanými myčkami, vody při něm využije ale ještě o něco méně, 12 litrů. Trvá ale 165 minut, tedy nejdelší čas z testovaných.

Energetická třída, účinnost mytí a sušení spadají do třídy A. Hlučnost je naopak o něco nižší než u předchozích dvou testovaných myček – 48 dB. Také u tohoto typu je ohřev realizován prostřednictvím topné spirály.

Má tři mycí ramena pro intenzivnější mytí. Přístroj má také displej s indikátorem programu, množství soli a leštidla.

Horní koš má 2 přihrádky a je nastavitelný, dolní koš má 4 přihrádky a také oddělení pro příbory. Zabudovaný je také filtr Autoclean..

Plusy: Celá řada přídatných funkcí, kvalitní provedení, oblíbený výrobce.

Minusy: Žádné se v testu neprojevily.

Rozhodnutí:

Myčka Whirpool se stala vítězem testu, protože jsme na ní neshledali sebemenší vadu na kráse ani na funkčnosti. Ani s ostatními typy ale neuděláte vyloženě chybu.


Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz