Whirlpool AKT 759 – Cena: 8490 Kč

Na této varné desce v prvé řadě zaujme příznivá cena – jedná Whirlpool AKT 759se o velice výhodnou nabídku. Jaký spotřebič za ni ale dostanete? Rozčlenění přístroje na tři zóny, kdy prostřední je elektrická, krajní dvě fungují na plyn, je poměrně praktické. Na pravé straně najdeme dva menší hořáky nad sebou, nalevo jeden větší. Větší hořák je výkonnější díky speciální čtyřkorunkové konstrukci. Ovládání pomocí otočných knoflíků je situováno v čelní části desky tak, že není problém se k němu dostat. Deska je vyrobena z poměrně kvalitního nerezového plechu. Všechny hořáky disponují automatickým zapalováním, samozřejmostí je i bezpečnostní pojistka plynu. Rychlovarnou zónu je možno nechat rozšířit na pečící, což je plus. Přístroj má kontrolku zbytkového tepla. Zaujal-li vás tento typ, počítejte se šířkou cca 75 cm a hloubkou 51 cm.

Plusy: Dobré uspořádání, kvalitní zpracování.

Minusy: Žádné výraznější nedostatky jsme nenašli, jde o opravdu výhodnou koupi!

Ariston PH 941 MSTV IX – Cena: 9799 Kč

Tato varná deska se odlišuje od první zejména svou koncepcí do šířky. To s sebouAriston PH 941 MSTV IX nese výhody i nevýhody. K desce se snáze dostanete, ne do všech vestavných setů se ale hodí a zabírá poměrně dost místa do šířky (cca 90 cm). Tento typ má celkem čtyři hořáky plynové a jednu elektrickou ploténku, která má tzv. duální zónu s příkonem 0,8 kW a 1 kW. Jeden z hořáků má rovněž větší výkon jako u prvního typu – tento trojitý hořák má příkon 3,25 kW. Ovládání je umístěno rovněž v čelní části přístroje, ale v tomto případě po stranách. Přístroj je rovněž z nerezového plechu, čemuž odpovídá i jeho barva. K typu je možné dokoupit a instalovat velice hezký bezpečnostní skleněný kryt proti zaprášení a mechanickému poškození. Tato varná deska je velice komfortní na ovládání. Některé dražší typy od tohoto výrobce disponují také praktickou grilovací plotnou. Naše rada! Používejte nádobí o daném průměru dna na patřičné hořáky dle přiloženého návodu, skutečně ušetříte za energii!

Plusy: Čtyři plynové hořáky, vysoký příkon hořáků, kvalitní nerezový plech.

Minusy: Ne každému vyhovuje a ne do každé kuchyně se hodí koncepce desky do šířky.

Gorenje KC 620 AC – Cena: 10 600 Kč

Vzhledově dokonalý spotřebič, který se ale kvůli černé barvě a vysoceGorenje KC 620 AC modernímu designu nehodí úplně do každé kuchyně. Tvar této desky je čtvercový o hraně cca 60 cm. Má dva plynové a dva sklokeramické hořáky. Co ale dodává celé desce onen zvláštní vzhled, je celkové provedení ve sklokeramice. To je praktické i velice krásné díky trvalému lesku desky. Líbí se nám i její prakticky zkosená hrana. Ovládání je umístěno v pravé části přístroje, na všechny knoflíky lze ale bez problému dosáhnout. Také tento typ má bezpečnostní pojistku a automatické zapalování. Hořák s nejmenším příkonem má 1 kW, největší příkon činí 3 kW. Tento typ se hodí se zejména do moderních domácností, nejlépe do zcela nových kuchyní. Zatímco předchozí tipy s více plynovými hořáky bychom doporučili spíše do domácností, kde je preferováno vaření na plynu, tento využije úplně každý.

Plusy: Krásná sklokeramická deska, prakticky a kvalitně konstruovaná.

Mínusy: Nehodí se do každé kuchyně, je o trochu dražší.

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz