Proměna chladničky

Nejprve se zastavme u nejoblíbenějšího spotřebiče v kuchyni, a to u chladničky. Od příštího roku totiž nebude hranatá. Samozřejmě jen pokud si to budete přát. Když se rozhodnete, že si pořídíte novou chladničku, můžete si vybrat takovou, která je sympaticky zaoblená a která se pyšní moderním futuristickým tvarem.

Jestliže dosavadní tendence byla oblékat chladničku do stejného kabátku jako skříňky, aby co nejlépe splynula s okolím a nerušila atmosféru místnosti, současný trend je zcela protichůdný. Moderní kuchyně 2011 touží po chladničce v designu výrazného šperku, kterým se bude moci pochlubit.

Chladnička
Trendy chladnička 2011 rozhodně nebude na pohled nudná.

Myčka a dřez dvojmo

Kdo si zvykl na to, že myčka umyje nádobí za nás, ten si bez ní svůj kuchyňský život dokáže jen stěží představit. Že považujete myčku nádobí za zbytečný přepych? Tak jste sto let za opicemi.

Je totiž velmi pravděpodobné, že příští generaci bude dokonce připadat kuchyně vybavená pouze jednou myčkou nádobí nedostačující. Za pár měsíců se vám klidně může stát, že přijdete k někomu na návštěvu, a v jeho kuchyni najdete dvě myčky.

První, do které se vejde hodně nádobí, utvoří páreček s druhou, menší, sloužící k rychlému opláchnutí nejčastěji používaných pomocníků. Tedy těch, které budete za pár minutek znovu potřebovat.

Na první pohled si malé flash myčky možná ani nevšimnete, protože bude zakomponovaná z boku ostrůvku, anebo ve vás jednoduše vyvolá dojem, že se jedná o úplně jiný spotřebič. A nemyslete si, že z kuchyně zmizí dřez. Naopak, i dva dřezy v kuchyni budou naprosto běžnou záležitostí.

Dřez
 Dva kuchyňské dřezy budou naprosto běžnou záležitostí.

Více spotřebičů, více komfortu

Rok 2011 bude, jak už jsem řekli, ve znamení spotřebičů. Zatímco dříve jsme měli tendenci mít jich co nejméně, nyní bychom na nich neměli šetřit. Designové spotřebiče totiž mají za úkol zvýšit komfort a profesionální vzhled kuchyní.

Rychlotoustovače, speciální grily, trouby a podobně – všechny tyto novinky se chystají vtrhnout a vnést svěží vítr do našich kuchyní. Nás zaujal především zásobník na teplou vodu. Ať už si připravujete horký čaj, anebo vaříte třeba těstoviny, v obou případech oceníte, když budete mít při ruce horkou vodu. Doba přípravy se díky tomu zkrátí o několik minut. Tento luxus vám umožní zásobník na teplou vodu. Hodí se také na ohřívání kojenecké stravy.

Watercooler
 Watercooler je velmi praktický. Neméně praktický je zásobník na teplou vodu.

Text: Markéta Tomášková
Foto: truemischief.blogspot.com; .trendir.com, .yankodesign.com