ETA 0776 90000 – Cena: 389 Kč

Klikněte pro větší snímek!První testovanou váhou byl výrobek od na českém trhu velmi oblíbené firmy ETA. Zpracování této váhy je, jak už jsme u tohoto výrobce zvyklí, opět vysoce kvalitní, vzhled ničím neurazí, ale ani nepřekvapí. Provedení je v barvě bílé, přiložená mísa na potraviny je z průhledného plastu. Tato váha váží s přesností na jeden gram. Ukazatel je digitální a upozorňuje jak na přetížení váhy, tak na slabou baterii. Váha je schopna odměřit běžné potraviny do 2 kilogramů – nedoporučuje se tedy tam, kde se pracuje s většími objemy. Váha se zapíná stisknutím tlačítka a po 3 minutách nečinnosti se automaticky vypne. To je velmi praktické vzhledem k faktu, že pracuje na baterie. Jedna třívoltová napájecí baterie je k přístroji přiložena. Pokud se váha nepoužívá denně, vydrží i několik měsíců.

Plusy: Kvalitní zpracování, zavedený výrobce, nízká cena.

Minusy: Nízká hodnota maximálního zatížení – 2 kilogramy nemusejí vždy stačit.

Gallet Orange BAC 801 – Cena: 349 Kč

Klikněte pro větší snímek!Druhá testovaná váha je rovněž velmi kvalitně zpracována, navíc má moderní elegantní provedení ve stříbrné barvě a s vážící skleněnou horizontální plochou. Ta skýtá širší možnosti vážení než plastová miska u předchozího typu. Skleněná plocha je odnímatelná, což umožňuje její snadné mytí. Tato váha váží také s přesností na 1 gram, navíc ale umožňuje i přesnější vážení díky funkci dovažování. Maximální zatížení této váhy je 5 kilogramů. Po sundání vážené potraviny se váha sama vynuluje a po čase vypne. LCD display umožňuje zobrazování nejen v kilogramech, ale i v dalších dvou váhových jednotkách. Navíc je také vybaven indikátorem přetížení a vybité baterie. Samotná váha je má hmotnost 630 gramů a je opravdu malinká – 15 x 3 x 15 cm, proto nezabírá v kuchyni zbytečně místo Přístroj funguje na stejný typ baterií jako první testovaný výrobek a opět je jeden kus přibalen.

Plusy: Kvalitní zpracování, nízká cena, elegantní design, postačující maximální zatížení.

Minusy: Výrobek je vzhledem k ceně naprosto vyhovující.

Krups F8417010 Scale Control 2000 – Cena: 670 Kč

Klikněte pro větší snímek!Výrobek firmy Krups je poněkud dražší, vyšší ceně odpovídá nejen kvalitní zpracování, ale především atraktivní design. Váha je vyrobena v kombinaci bílé barvy a transparentní tyrkysové. Výsledek působí velice živě a svěže. Váží opět s přesností na 1 gram a možností dovažování, maximální zatížení opět činí 2 kilogramy. Váhu lze naprogramovat tak, že uživatel nastaví požadovanou váhu a přidává potraviny tak dlouho, než ho váha zvukovým signálem neupozorní na dosažení stanovené hodnoty. Vážení je možné jak v kilogramech, tak i odměřování v litrech. Vážící miska je velice kvalitně a důmyslně řešena, že slouží zároveň jako kryt celé váhy. Miska je snadno omyvatelná, i v myčce. Display je vyroben z kvalitních tekutých krystalů – nejnovější technologie, která umožňuje vidět dobře na výsledek vážení pod více úhly. Na rozdíl od předchozích výrobků tento typ funguje na čtyři klasické AA baterie.

Plusy: Kvalitní materiály, více funkcí, elegantní design, použití klasických baterií.

Minusy: Opět nízké maximální zatížení.

Text: Zuzana Veselá

Foto: www.obchodnidum.cz; www.profimedia.cz