Philips HR 7772/00 – Cena: 2900 Kč

Firma Philips nabízí robot s velkou nádobou za poměrně příznivou cenu. Dobrou zprávou je, že na jeho vzhledu, ani zpracování není nižší cena vidět. Provedení v klasické bílé se hodí do každé kuchyně, dílenské zpracování se také zdá být kvalitní.

Typ patří mezi roboty orientované na výšku, což přináší úsporu místa v kuchyni, a váží 5 kilogramů. Robot je rovněž vybaven praktickým pulzním spínačem a možností plynulé regulace otáček motoru, výkon motoru se pohybuje kolem 700 W.

Má velice jednoduché a přehledné mechanické ovládání na jeden knoflík. Přístroj zvládne hnětení, šlehání, strouhání, drcení, krájení, sekání a může fungovat také jako lis na citrusy.

Krájení je umožněno ve dvou šířkách plátků. Oceňujeme dvojitý hnětač pro rychlejší a efektivnější hnětení. Kvalitní je rovněž nerezový nůž pro sekání, který slibuje dlouhou životnost.

Ušetříte tak peníze za nákup dalších menších pomocníků do domácnosti. Objem nádoby je v tomto případě 3,4 litru, což by skutečně mělo dostačovat i na přípravu pokrmů pro početnou rodinu.

Plusy: Nízká cena, skladný, vysoký výkon motoru, široká paleta funkcí.

Minusy: Žádné výrazné nedostatky jsme testu nezaznamenali, tento typ určitě představuje dobrý nákup!

Bosch MUM4655EU – Cena: 3700 Kč

Druhý testovaný typ je již o něco dražší, tudíž není divu, že své nové vlastníky doslova zahltí širokou paletou příslušenství. Zabere tedy poměrně dost místa. Na druhou stranu už ale nemusíte dokupovat žádné další menší spotřebiče.

Přístroj byl při testu o něco hlučnější než první testovaný typ, výkon byl i přes vyšší objem nádoby a vyšší váhu přístroj o něco menší, činil 550 W. Tento typ je orientován klasicky na šířku, což je méně praktické pro skladnost, oceníte ale lepší dostupnost nádoby při používání.

Oceňujeme flexibilní multifunkční rameno tohoto přístroje. Tento typ nabízí tři stupně pohonu se speciálními převody, aby výkon přístroje byl při jeho čtyřech rychlostních stupních co možná nejlepší.

Typ zvládne hnětení, míchání, šlehání, krájení, strouhání, krouhání, mixování a může také plně nahradit mlýnek na maso. U tohoto typu ale postrádáme funkci lisování citrusů a pulzní spínač.

Přestože další příslušenství je možné dokoupit (pokud tedy na něj ještě zbude místo), líbil se nám tento typ o něco méně.

Plusy: Široká paleta příslušenství i se stojánkem, snadné ovládání, funguje i jako mlýnek na maso.

Minusy: V základní výbavě chybí lis na citrusy, chybí i pulzní spínač.

Kenwood kMix KMX 50 – Cena: 7400 Kč

Poslední testovaný robot jsme zařadili do dnešního testu spíše pro zajímavost. Pokud ale nehledíte na cenu nové výbavy, možná budete o tomto typu vážněji uvažovat. Tento typ je opravdu kvalitně a robustně zpracován, čemuž odpovídá i vyšší hmotnost kolem 9 kilogramů.

 Výkon motoru ale není nějak veliký, činí 500 W. Objem hlavní nádoby je největší v testu - 4,6 litru. Nádoba u tohoto typu je vyrobena z lesklého kovu a je vybavena držadly. Slibuje tak sice dlouhověkost, horší už je to ale s přehledem o připravovaných surovinách.

Tento typ má rovněž nastavitelnou rychlost chodu a speciální systém pro promíchávání těsta. Příslušenství je velice chudé - zahrnuje pouze ochranné víko a míchací metly.

Typ i přes vyšší cenu zvládne pouze základní funkce, a proto jej spíše nedoporučujeme, i když konstrukční zpracování je bezesporu vynikající.

Plusy: Dobré konstrukční zpracování, velký objem nádoby.

Minusy: Kovová mísa, do které není vidět, není příliš praktická. Typ také zvládá jen základní funkce, což je vzhledem k vysoké ceně velké minus.

Závěr:

Vítězem testu se paradoxně stal první, nejlevnější spotřebič značky Philips.

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz