Pod stromečkem udělají radost nejednomu kulináři, zvlášť když při předvánočním shonu zjistí, že na přípravu lukulských hodů už ty staré kousky v kuchyni prostě nestačí. Jako dárek jistě potěší i spotřebič, který není v denní pohotovosti, a tudíž s jeho pořízením váháme. Mnohá kuchařinka, jak začínající nebo pobytu v kuchyni příliš neholdující, tak i ta, která se od sporáku prakticky nehne, si ho ale může vyložit jako narážku na to, kam podle rodiny patří, a třeba i dobrý úmysl se změní v nedorozumění a zkažené svátky. Obdarovávat těmito ryze praktickými dárky, i když představují zároveň pomoc a úsporu času, by se mělo velmi obezřetně a nejlépe po zjištění, že budou opravdu tou správnou trefou.

Ať už se pro jejich pořízení rozhodnete až k Vánocům, nebo ještě před nimi, možná vás při výběru zaujme některá z následujících podzimních novinek.

 

Trouby se správným klimatem

Předností pečicích trub z řady H 5000 od Miele je tzv. klimatické pečení, tedy pečení s vlhkým vzduchem, který pomáhá pečenému pokrmu uchovat si šťavnatost a křehkost, aniž by přišel o zlatavou kůrku. Navíc nabízejí 10 provozních způsobů, například horkovzdušné pečení, gril, gril v kombinaci s horkým vzduchem a 25 automatických programů. Samozřejmostí je intuitivní ovládání a systém PerfectClean, který s vnitřním povrchem trouby CleanSteel, zadní stěnou se samočisticím katalytickým povrchem a speciálním sklem dvířek CleanGlass zajistí snadnou údržbu.

 

Pomocník Max

Podzimní novinkou od společnosti Whirlpool je nová multifunkční mikrovlnná trouba Max 109. Díky chytrým funkcím, jak už to dnes u trub bývá, se může stát mnohostranným pomocníkem nejen o Vánocích. Poradí si jak s vánočním cukrovím, tak s uvařením štědrovečerní polévky. Podle zásad zdravého vaření připraví rybu v páře.

Pro snadnější orientaci a kontrolu průběhu přípravy jídla je trouba opatřena barevným podsvícením LED. Barvy (bílá, zelená, červená a modrá) se mění v závislosti na momentálně užívané funkci.

Ochuzen nebyl ani design. Trouba má zakulacený tvar, který umožňuje její použití v místech, kam by se klasická hranatá kolegyně nenapasovala. Potěší i neobvyklé zbarvení této limitované edice, na hony vzdálené nudné bílé. Na výběr jsou barvy, které dobře souzní s vánoční atmosférou: metalická kávová, měsíční kámen a bronzová.


Extra rychlé a komunikativní desky

Při vaření brambor na salát i smažení hory řízků přijde vhod funkce ExtraSpeed, kterou jsou vybaveny sklokeramické varné desky Miele KM 6202, KM 6204 a KM 6212. Svoji pomoc předvedou jak při rozehřívání varné plochy, které je aktuálně nejrychlejší na světě u těchto typů spotřebičů, tak při úspoře času. Může se zde díky vyššímu výkonu topných těles jednat o úsporu až 35 % z běžné doby vaření.

Další vítanou funkcí bude tzv. Con@ctivity, která desce umožňuje komunikovat s odsavačem par, čímž je automaticky řízena intenzita odsávání a osvětlení.


Chladná přítelkyně

Pomocnicí, která bude neustále držet v kuchyni stráž, je chladnička. Novinkou podzimu je chladnička KGN361 ProFresh A++IN, patřící mezi první spotřebiče, kterými se na našem trhu od letoška prezentuje značka Bauknecht.

Její název napovídá, do jaké spadá energetické třídy. Vybavena je všemi funkcemi, které lze dnes považovat za standard, tedy systémy Anti Bacterial, NoFrost, ProFresh včetně zásuvky s ProFresh nulovou zónou. Dále systémem chlazení Multi-flow zamezujícím v mrazicí části chladničky tvorbě námrazy a novým konceptem LED osvětlení StarLight zajišťujícím lepší přehlednost interiéru spotřebiče. K uložení objemnějších potravin je určena XXL zásuvka.

 Autor: Zuzana Ottová | Fotografie: www.isifa.com, Miele, Whirlpool, Bauknecht