Jedním z největších marketingových omylů minulého desetiletí byla jednoznačně lednice společnosti LG se zabudovaným počítačem s připojením na internet. Její tvůrci si tehdy mysleli, že už dozrála doba k tomu, aby lidé na dotykovém displeji hledali recepty, pouštěli si hudbu, videa či snad v kuchyni mohli pohnout s pracovní činností. Jak se ukázalo, po něčem takovém lidé příliš nebaží a produkt LG propadl.

Starý počítač

Nyní se do stejné řeky pouští společnost Electrolux, jejíž lednice Infiniti je přeci jen modernější, byť pracuje na stejném principu. To znamená, že ve dveřích má zabudován dotykový displej s rozlišením 480x600 bodů.

Nejde však jen o displej, ale celý počítač v útrobách lednice. Disponuje procesorem ARM s frekvencí 400 MHz a operační pamětí o velikosti 128 MB RAM. Výkonnostně se tak podobá počítačům z doby před deseti lety. Jako operační systém je použita jednoduchá verze Linuxu.


Lednice Infiniti má ve dveřích má zabudován dotykový displej.

Funkce navíc

V paměti lednice najdete 600 uložených receptů, ze kterých můžete nějakou dobu čerpat. Jedná se jak o recepty na hlavní jídla, tak předkrmy nebo třeba koktejly. Z obrazovky se však lze připojit třeba i na sociální sítě, zobrazit si kalendář nebo kontakty. Prostřednictvím displeje je možné také rozsáhlou měrou ovlivňovat funkce lednice.

Lednice má kapacitu 542 litrů a zatím se prodává jen v některých zahraničních zemích a přijde v přepočtu na 70.000 Kč.

Lednice Infiniti má ve dveřích má zabudován dotykový displej.
Lednička otevírá nové možnosti v kuchyni.

Text: David Sillmen