Hyundai GR 114 – Cena: 999 Kč

Hyundai GR 114 – Cena: 999 Kč Jeden z nejlevnějších značkových raclette grilů na trhu. Jedná se o elektrický typ s příkonem 1200 W – bez problémů jej tedy lze využít i pro grilování ve vnitřních prostorách. Oceňujeme provedení 3 v 1, kde lze mimo raclette na přístroji i normálně grilovat.

Gril je rozdělen na dvě plochy – kameninovou a klasickou s příčnými vroubky. Na plotýnkách se nám líbí jejich odnímatelnost pro snazší údržbu. Povrch obou plotýnek je nepřilnavý.

Přístroj má celkem osm pánviček, tedy dostatečný počet. Pánvičky mají rukojeť s tepelnou izolací. Gril disponuje také termostatem, který lze dobře regulovat. Termostat má také světelnou kontrolku.

Je vhodný také pro pečení některých druhů potravin. Tento typ sice patří mezi obyčejné, má ale nápad a pro občasné použití je ideální. Váží „pouhých“ 5 kg, takže je vhodný i pro převoz.

Plusy: Nejlevnější typ v testu, lehký, snadná údržba.

Minusy: Možná nižší životnost vzhledem k nízké ceně.

Eta 0162 9000 – Cena: 2500 Kč

Eta 0162 9000 – Cena: 2500 KčO poznání dražší typ se nám zdál masivnější a celkově lépe a bytelněji konstruovaný. Hodí se tak pro rodiny, kde se raclette dělají častěji nebo bude tento typ využíván pro více účelů.

Tento typ rovněž nabízí kamennou i klasickou litinovou ploténku, jsou ale daleko větší. Je možné využívat obě ploténky naráz. V příslušenství jsou také ploténky v poloviční verzi, záleží tedy na počtu strávníků a množství připravovaného pokrmu, Příkon je i u tohoto typu stejný 1200 W.

I zde najdeme plynule regulovatelný termostat a osm raclette pánviček, které jsou ale také mohutnější a vhodné pro přípravu větších raclettů. Jejich konstrukce je kvalitní a jsou příjemné do ruky. Rukojeť je izolovaná před stykem s teplem. K nim patří také osm dřevěných obraceček.

Vzhledem ke své bytelnosti váží gril necelých devět kilogramů. Je hodně propracovaný, materiály jsou kvalitní. Hodí se pro rodiny, které gril využijí často a chtějí, aby jim něco vydržel.

Plusy: Plynulá regulace teploty, bytelný, kvalitní.

Minusy: Sice se jedná o nejdražší typ v testu, to je ale jeho jediné minus.

Tefal RE570034 Ovation Compact – Cena: 1980 Kč

Tefal RE570034 Ovation Compact – Cena: 1980 Kč Poslední testovaný typ je rovněž elektrický o příkonu 850 W. U tohoto typu oceňujeme moderní design v kombinaci chromu a dřeva. Hodí se tak svým vzhledem výborně i jako výbava interiéru. Tento typ nemá kamennou ploténku, má ale kombinovanou klasickou ploténku jak rovnou, tak i vroubkovanou.

Rovná část je kulatá a vyzkoušeli jsme na ní proto grilovat omeletky – chutnaly výtečně. U tohoto typu jsme ale postrádali termostat, ten je zde nahrazen ukazatelem teploty ThermoSpot, regulace ale není v podstatě možná. Také tento typ má ve výbavě osm pánviček s tepelně izolovanou rukojetí. U tohoto typu oceňujeme velice snadnou údržbu, gril lze celý rozebrat a poté jednotlivé části snadno omývat.

Plusy: Moderní design, kvalitní konstrukce.

Minusy: Má nižší příkon, chybí termostat.

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz