Zelmer 586.5 Diana Symbio lineZelmer 586.5 Diana Symbio line – Cena: 1500 Kč

Jedná se o jeden z nejlevnějších značkových mlýnků na maso. Tento typ disponuje příkonem 550 W. I přes nízkou cenu má opravdu kvalitní strojek, který by měl při běžném použití „něco vydržet“. Tento typ se nehodí jen k obyčejnému mletí masa. Využít jej lze i na výrobu domácích klobásek nebo uzenin, eventuálně také k plnění střívek. Řeznický nástavec a pěchovadlo jsou za tímto účelem součástí balení, stejně jako dva nástavce (5 mm a 8 mm). Maso je z tohoto mlýnku umleté poměrně rychle a stejnoměrně. Je možné si také dokoupit přídavné struhadlo a nástavec na mletí máku. Oceňujeme také bezpečnostní prvky, zejména ochranu proti znehodnocení motoru v případě zablokování nožů. Provedení mlýnku v kombinaci bílé a šedé barvy nepřináší sice nic nového, ale také nikoho neurazí.

Plusy: Řada bezpečnostních prvků, nízká cena.

Minusy: Typ vhodný do domácností, kde se mlýnek nevyužije příliš často.Při častějším využití může dojít k opotřebení.

Hyundai MG 124Hyundai MG 124 – Cena: 1700 Kč

Druhý testovaný mlýnek je o dvě stovky dražší, ale za tuto cenu nabízí řadu „zlepšováků“ navíc. Největším plusem je kvalitní kovové tělo, které je také díky tzv. šnekové hřídeli připraveno zpracovat všechny druhy masa. Vstupní zásobník je prostorný, stejně jako u prvního testovaného typu. Také tento typ disponuje jen jednou rychlostí a funkcí zpětný chod. K tomuto typu dostanete hned tři děrované kotouče. Jejich výměna je snadná a rychlá. Dále je součástí balení nástavec pro plnění klobás a jitrnic a nástavec na duté trubičky. Při přípravě masa a jiných potravin máme také možnost volby struhadla – lze tak mlít nahrubo, najemno, nebo využít nástavec na krájení plátků. Příkon tohoto typu činí 350 W. Oceňujeme stabilní tělo přístroje, který pevně přilne díky protiskluzovým nožičkám k podložce, a eliminuje se tak riziko nechtěného pádu přístroje za chodu a znehodnocení potravin.

Plusy: Bohaté příslušenství, snadná obsluha.

Minusy: Strohý, nezajímavý vzhled.

Moulinex DKA 147 HV8Moulinex DKA 147 HV8 – Cena: 1800 Kč

Poslední testovaný přístroj zaujme na první pohled nejvíce. Jde o velice líbivé zpracování, mlýnek nepůsobí přehnaně robustně, přitom je patrné, že se jedná o spolehlivého a kvalitního kuchyňského pomocníka. Tento typ se hodí i do domácností, kde je třeba občas umlít větší množství masa – přístroj je konstruován na výkon až 1,6 kg umletého masa za minutu. Rychlost ale není v tomto případě na úkor kvality, naopak. Přístroj má rovněž takřka nehlučný chod. I tento typ má funkci zpětného chodu, k dispozici v základní výbavě jsou hned dva kotouče, jak pro hrubé, tak i pro jemnější mletí. Plusem je tlačítko pro zajištění plnícího hrdla, které zamezuje nehodám při mletí a zvyšuje bezpečnost. V bytelném těle přístroje je integrovaná přihrádka na příslušenství, takže náhradní kotouč nezabírá další zbytečné místo navíc. Příkon tohoto typu je ze všech testovaných mlýnků nejvyšší, 600 W.

Plusy: Elegantní a praktické provedení, rychlý a spolehlivý chod, nejlepší dílenské zpracování. Dobrý výrobek za dobrou cenu.

Minusy: Žádné výraznější nedostatky nebyly odhaleny..

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz