Baumatic BTM173SS – Cena: 2490 Kč

Baumatic BTM173SS – Cena: 2490 KčTato mikrovlnná trouba patří mezi ty nejlevnější na trhu. Minimálně po vizuální stránce ale žádné odlišnosti od dražších typů patrné nejsou.

Mikrovlnka patří s vnitřním objemem 17 litrů mezi středně velké typy, také průměr otočného talíře je standardní – 27 cm.

I přes nízkou cenu je z nerezu, a to i vevnitř. Líbí se nám, že typ nabízí celkem pět úrovní intenzit mikrovln, čímž můžeme regulovat rychlost přípravy pokrmů i nápojů. Nabízí také devět přednastavených programů (od automatického vaření, přes mléko, kávu, brambory, špagety), díky kterým zejména začátečníci nemusí mít strach o přípravu nejběžnějších pokrmů.

Příkon této mikrovlnné trouby činí 700 W, což rovněž nižší ceně odpovídá, ale neznamená žádný výraznější problém pro běžné použití.

Ovládání u tohoto typu je umístěno na čelním panelu a je velice jednoduché – částečně elektronické, většinu funkcí lze ale jednoduše navolit přes přehledná tlačítka. Navíc má přístroj hodiny a bezpečnostní zámek.

Plusy: Velice levný typ, přitom s pěkným vzhledem a snadným ovládáním i pro začátečníky.

Minusy: Přístroj může mít nižší životnost.

Candy MIC201EX – Cena: 3533 Kč

Candy MIC201EX – Cena: 3533 Kč Na druhé testované mikrovlnné troubě je dle našeho názoru na první pohled vidět, že se jedná o obyčejnější typ. Je ale opět z nerezu, což je velice praktické nejen na údržbu.

Na druhou stranu je jeho ovládání opravdu velice jednoduché a komfortní, navíc se nám zdál o něco lépe dílensky zpracován než první testovaný typ. Typ má vyšší vnitřní objem (20 litrů), otočný talíř má ale naopak menší průměr 24,5 cm.

Tato mikrovlnka má o něco vyšší příkon mikrovln a ovládá dokonce funkci grilu, což je u takto levnějšího typu rozhodně velkým plusem. Také tento typ ovládá celkem osm předvoleb vaření, jako je kaše, polévka, maso, pizza a další. Zvládá i rozmrazování, a to podle přednastaveného času i hmotnosti surovin, což je velice šikovná funkce. Rovněž tedy velice vhodný typ i pro mladé a začínající kuchaře.

Přístroj má dětskou pojistku a tlačítko pro otevírání dvířek. Co do kvality provedení jsou oba první testované typy takřka srovnatelné, každý má nějaké výhody i nevýhody.

Plusy: Gril s roštem, řada přednastavených funkcí, snadné ovládání.

Minusy: Obyčejný vzhled, jinak je přístroj bez větších nedostatků.

Whirlpool XB-20EG/SS – Cena: 4900 Kč

Whirlpool XB-20EG/SS – Cena: 4900 Kč Poslední testovaná mikrovlnná trouba již nemá tak závratně nízkou cenu, ale na první pohled je na ní o něco vyšší kvalita patrná. Design je originální v provedení Flat. Vnitřní objem typu činí 20 litrů a průměr otočného talíře je 27 cm, tedy takřka ideální průměrné hodnoty u těchto typů mikrovlnek. Také zde je vnitřní i vnější prostor nerezový.

Typ má slušný výkon mikrovln při celkem 8 intenzitách. Přístroj je také vybaven grilem o výkonu 1000 W. Oceňujeme moderní formu 3D distribuce mikrovln, která umožňuje rychlejší a rovnoměrný ohřev nápojů i potravin. Typ má také přídavné funkce Jet Start a Jet Defrost, které usnadňují práci s přístrojem.

Samozřejmostí je dětská pojistka a časovač. Co do kvality provedení je tento typ jednoznačně na vyšší úrovni než předchozí dva testované.

Plusy: Krásný vzhled, přehledné a snadné ovládání, řada zjednodušujících funkcí.

Minusy: Nemáme co bychom vytkli - jednoznačný vítěz našeho testu!

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz