Gorenje SET B 3410 E-1 – Cena:(www.obchodni-dum.cz) Kliněte pro zvětšení! 9855 Kč

První testovaný sporák je od známého producenta zejména větších kuchyňských spotřebičů, firmy Gorenje. Tento typ se skládá z multifunkční samostatné trouby o objemu 53 litrů a varné plynové desky. Disponuje šesti programy ohřevu. Samozřejmostí je kvalitní a dostatečné vnitřní osvětlení trouby. Oceňujeme interiér vyrobený z kvalitního eco emailu. Praktická je též možnost odnímání předních skleněných dveří, pro snazší čistění jak interiéru trouby, tak i samotných dvířek. Dvířka mají dvojité sklo a reflexní vrstvu pro větší bezpečnost okolí. Dalším bezpečnostním prvkem je chladící ventilátor. Plusem je jistě i funkce dynamického ochlazování trouby. K troubě obdržíte jeden rošt a hluboký plech na pečení. Varná deska je plynová, i když zapínání hořáků nadále zůstává elektrické. Skládá se ze čtyř hořáků – malého, velkého a dvou half-speed hořáků. Tento typ vestavného setu je vyroben z kvalitní nerezi.

Plusy: Řada bezpečnostních prvků, funkce dynamického ochlazování trouby, kvalitní nerez.

Minusy: Trouba nemá gril.

Mora Morset – VTS 4617.1000 – Cena: 7790 Kč

 (www.obchodni-dum.cz) Kliněte pro zvětšení!Druhý testovaný výrobek zaujme nízkou cenou, moderním designem a především zárukou kvality tuzemské jedničky v prodeji varných desek a sporáků, firmy Mora. Samostatnou troubu s překrásným designem Panorama lze kombinovat hned se třemi typy varných desek. Termostat trouby lze nastavit v rozmezí od 50 do 250 stupňů. Vnitřní sklo dvířek je i v tomto případě vybaveno tepelnou odrazovou vrstvou. Zároveň je trouba vybavena novým revolučním systémem chlazení čelní stěny. Příslušenství trouby tvoří dva plechy a rošt. Varné desky, z kterých si můžeme vybírat, mají klasické uspořádání malého, dvou středních a velkého hořáku, všechny s elektrickou jiskrou. Oceňujeme praktickou dvoudílnou mřížku, která se snadno z desky sejme, a lze ji tak jednoduše omývat.

Plusy: Kvalitní výrobce a super moderní design, vysoce efektivní systém chlazení čelní stěny.

Minusy: Nabízí pouze základní funkce.

Ardo CIB 063 G4 W – Cena: 12 930 Kč

(www.obchodni-dum.cz) Kliněte pro zvětšení!Vestavný set o firmy Ardo se jako jediný z testovaných neprodává odděleně, ale dohromady. Jedná se tak o klasický sporák kombinující multifunkční elektrickou troubu o objemu 52 litrů a varnou desku. Výhodou celistvého sporáku je, že desky můžeme snadno ovládat na čelním panelu trouby. Trouba má 6 funkcí, včetně rozmrazování, otočného grilu a grilu s ventilátorem. Trouba má digitální displej s indikátorem provozu a digitální programování. Ocenění si zaslouží dvojitá dvířka a vnitřní úprava trouby zvanou „easy to clean“, na které se nezachytávají přebytečné nečistoty. Ovládací panel trouby i chlazení dvířek jsou vybaveny ventilátorem. U varné desky je plusem možnost výběru provozu buď na zemní plyn, nebo na propan-butan. Varná deska má automatické zapalování. Celý tento sporák je dodáván v bílé barvě.

Plusy: Možnost volby provozu varné desky, vnitřní úprava trouby pro snazší čištění, otočný gril.

Minusy: Nemožnost montovat součásti setu odděleně.

Text: Zuzana Veselá