Whirlpool AKP 311/03 IX – Cena: 6046 Kč

Tento typ trouby jsme pro test vybrali vzhledem k jeho poměrně nízké ceně, výrobci, který slibuje kvalitní zpracování, a praktickému modernímu provedení v nerez oceli.

Je vhodný pro kombinaci s varnou deskou také od Whirlpoolu. Vestavná trouba spadá do energetické třídy A. Trouba je široká průměrných 60 cm a užitný objem tomu také odpovídá – 53 litrů.

Mimo horkovzdušného multifunkčního ohřevu disponuje tato trouba také statickým horním a spodním ohřevem s možností zapojení ventilátoru, grilem nebo grilem s použitím ventilátoru a funkcí rozmrazování, také s možností využití ventilace.

Gril není vybaven otočným rožněm. Ovládání je jednodušší, na klasické otočné knoflíky bez displeje. Maximální pracovní teplota je standardních 250 stupňů. Dvířka mají dvouvrstvé sklo, z toho jedna vrstva je reflexní.

Typ disponuje také vnitřním osvětlením a jsou k němu dodávány dva mělčí hliníkové plechy a jeden rošt. Náš verdikt je jednoznačný – jde o slušně zpracovanou obyčejnější troubu, která do většiny domácností plně postačí.

Plusy: Levný, ale přesto kvalitní typ trouby.

Minusy: K přístroji je určen pouze jeden typ varné desky.

Zanussi ZOU 251X – Cena: 9400 Kč 

Druhá testovaná trouba je rovněž vizuálně velice zajímavá – její povrch je rovněž nerezový. Cena už je ale o dost vyšší. Lze ji kombinovat se třemi typy varných desek od firmy Zanussi – tento širší výběr určitě oceňujeme.

Spadá také do energetické třídy A. Trouba má 60 cm na šířku a užitný objem činí 54 litrů. Příkon je zde o něco málo vyšší. Nabízí mimo horkovzdušného multifunkčního ohřevu také gril, dvojkruhový gril, klasické topné těleso, kruhové topné těleso, horní a spodní ohřev a také rozmrazování.

Funkce samostatného světla je samozřejmostí. Čištění trouby je možné hladkým smaltem. Také tento typ nemá displej, zato nabízí navíc mechanické minutky. Trouba má zabudovaný vlastní chladící systém.

Příslušenství tvoří jeden chromovaný rošt a jeden hliníkový plech. Ovládání i údržba jsou i u tohoto typu velice snadné.

Plusy: Dobře fungující gril, čištění hladkým smaltem.

Minusy: Jde o troubu ve střední cenové třídě, která ničím neurazí, ale ani nenadchne.

Mora MBC 7422 FX – Cena: 11 000 Kč 

Také tuzemský nejoblíbenější výrobce, firma Mora, zapracoval na vzhledu svých spotřebičů, a nabízí tak nejen vzhledově vysoce atraktivní troubu. Bohužel tomu odpovídá také vyšší pořizovací cena.

Tento typ lze kombinovat hned s 9 varnými deskami, je tedy rozhodně z čeho vybírat. Spadá do energetické třídy A. Její šířka je také 60 cm, užitný objem je přesto o něco vyšší – 60 litrů. Také programů má tento typ nejvíce, v celkem 9 kombinacích.

Mimo horkovzdušného ohřevu je to například klasický ohřev, horní a dolní ohřev nebo rozmrazování. Přístroj má displej s dotykovým ovládáním pro nastavení hodin a minutky. Má vlastní čištění trouby systémem Water Clean.

Pro maximální komfort je tu také teleskopický výsuv plechů. Vnitřní povrch trouby je ze speciální eco smaltu a dvířka mají vlastní chladící systém. Jako jediný má tento typ rovněž ukazatel teploty.

Trouba funguje v rozmezí 50 až 250 stupňů. Pokud si pořizujete novou troubu a můžete si připlatit, rozhodně neváhejte.

Plusy: Velice kvalitní trouba s atraktivním vzhledem a řadou důmyslných zlepšováků.

Minusy: U tohoto typu jsme postrádali gril.

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz