Whirpool ADP 4738 –Cena: 9790 Kč

Výrobek od firmy Whirpool naráz zvládne umýt až dvanáct souprav nádobí v celkem sedmi režimech chodu, včetně biowww.obchodni-dum.cz režimu. Energetická třída myčky je A, odhadovaný odběr vody za rok činí 3080 litrů (na jedno standardní mytí připadá spotřeba 14 litrů) při spotřebě energie 231 kWh. Přístroj měří 85 cm na výšku, 60 cm na šířku a 60 cm do hloubky. Myčka má digitální signalizaci, tři mycí ramena a kondenzační systém sušení. Uživatelé ocení také možnost odloženého startu. Ohřev vody zabezpečuje skrytá topná spirála. Délka standardního programu činí 170 minut. Plusem je rovněž odnímatelná pracovní deska, dále samovyvažovací dvířka a nastavitelné nožičky. Dva držáky ve spodním a čtyři v dolním koši jsou také součástí výbavy, stejně jako samostatný držák na příbory a plastový a vlnkový držák sklenic.

Plusy: Zavedený výrobce na trhu myček, dobrá výbava a velká kapacita.

Minusy: O něco delší standardní program oproti ostatním testovaným myčkám.

Elektrolux ESF 46010 Inspire – Cena: 10 490 Kč

Myčka Elektrolux patří do kategorie užších myček, které se hodí i do menších prostorů. Tento typ zvládne naráz umýt až devět sad nádobí. Rozměry jsowww.obchodni-dum.czu: 85 cm na výšku, 45 cm na šířku a 63 cm do hloubky. Odhadovaná roční spotřeba energie činí 176 kWh, při spotřebě 2860 litrů vody (v průměru 13 litrů na jedno mytí). Energetická třída a účinnost mytí a sušení patří i v tomto případě do kategorie A. Volit si můžeme z pěti programů a pěti různých teplot vody. Přístroj má rovněž digitální ukazatel, indikaci soli a oplachu a možnost odloženého startu. Před nežádoucím únikem vody jsme chráněni bezpečnostním systémem. Ohřev vody rovněž zajišťuje skrytá topná spirála. Délka chodu standardního programu je o deset minut kratší než u prvního testovaného typu. Standardní program znamená bio program s teplotou vody 50 stupňů s předmytím. Délka napouštěcí a vypouštěcí hadice činí 150 cm. Oceňujeme funkci turbosušení s ventilátorem. Přístroj je vybaven tzv. senzorovou logikou, díky níž pozná plnost bubnu.

Plusy: Menší, skladný typ vhodný i do malých prostor, prověřený výrobce, funkce turbosušení s ventilátorem a nejnižší spotřeba energie.

Minusy: Větším rodinám může vadit menší kapacita bubnu, což nutí k častějšímu mytí. Výraznější nedostatky tento typ nevykazuje.

Fagor 1LF-019 S – Cena: 11 650 Kč

Myčka od Fagoru nabízí devět různých programů mytí a šest různých twww.obchodni-dum.czeplot, tedy nejvíce z námi testovaných myček. Uživatelé ocení zejména program expres mytí na 15 minut nebo programy pro využití tablet 4 v 1 a 5 v 1. Naráz zvládne umýt 12 sad nádobí, při slušných rozměrech 85 cm a výšku, 59 cm na šířku a 57 cm do hloubky. Za rok spotřebuje zhruba 231 kWh energie a cca 2860 litrů vody (na jedno mytí připadá 13 litrů vody). Spadá tak rovněž do energetické třídy A. Navíc tento typ disponuje funkcí „Advanced Inteligence Systém“, který by měl zabezpečit efektivnější mytí při větší úspoře energie. Součástí je i tzv. eko senzor. Ohřev vody v tomto případě zajišťuje průtokový ohřívač. Digitální ukazatel, možnost odloženého startu a bezpečnostní systém úniku vody aqua-stop, je i v tomto případě samozřejmostí. Délka standardního programu je 163 minut.

Plusy: Největší škála programů a teplot mytí, „AIS“, eko senzor.

Minusy: O trochu vyšší cena, tu ale vyvažují výborné funkce.

Text: Zuzana Veselá
Foto: archiv výrobců