Po antibakteriální ochraně lednic, praček a dalších domácích spotřebičů přišly na řadu i mikrovlnné trouby. Společnost Samsung se rozhodla vytáhnout do boje proti bakteriím u tohoto typu spotřebiče a tím výrazně prodloužit jeho životnost.

 

Povrch jako z porcelánu

Nejnověji opatřuje Samsung povrch vnitřních prostorů svých mikrovlnek keramickým povlakem, jenž odolá i velmi hrubému zacházení. Nepoškrábou ho ani nůž nebo vidlička, které na běžně užívaném ocelovém povrchu opatřeném bílým epoxidovým nástřikem zanechá viditelné i mikroskopické vrypy, v nichž se snadno usazují bakterie, které zničí až následné zapnutí mikrovlnného ohřevu.

Bakterie se v době vložení potravin tak jako tak zničí, takže o zdravotní závadnost tu tolik nejde. Podstatnější je, že keramický povrch s antibakteriálními složkami lépe odolává korozi, nepraská a nepodléhá změně zbarvení ani při vysokých teplotách. Vykazuje tak minimálně sedm a půlkrát vyšší odolnost než běžný povrch.

Keramický povrch se rovněž postará o rovnoměrnější prohřátí pokrmů. Dobrou zprávou je i to, že je nepřilnavý, takže se na něm nedrží žádné připálené zbytky potravin. Snadno se udržuje - postačí ho otřít vlhkou houbičkou nebo hadříkem. Neabsorbuje vlhkost, pachy a chutě, čímž nedochází k jejich přenosu při následném užití mikrovlnky, ani ji není třeba nechávat z důvodu odvětrávání pootevřenou.

„Na vnitřní povrch mikrovlnné trouby se nanáší antibakteriální porcelánový povlak, který vzniká při vysokých teplotách, dosahujících až 830 °C. Výsledkem je špičkový materiál s lesklým povrchem připomínajícím porcelán. Samsung je jediným výrobcem na světě, který tento materiál v mikrovlnných troubách používá,” přibližuje technologii produktová specialistka pro malou bílou techniku Samsung Karolína Černá.

Samsung také získal jako první na světě na tuto technologii certifikaci od mezinárodně uznávaného německého výzkumného a servisního střediska pro hygienu a biotechnologii Hohenstein. Nejde tedy o pouhý marketingový tah, ale o zvýšení uživatelského komfortu a výrazné prodloužení použitelnosti spotřebiče.

 

 

Čtyřikrát na českém trhu

Na našem trhu jsou s antibakteriálním vnitřním keramickým povrchem aktuálně dostupné mikrovlnné trouby Samsung ME86V-SS, Samsung GE86N-B, Samsung GE86V-BB a Samsung CE107V. Postupně ale budou keramickým povrchem opatřovány všechny nové typy mikrovlnek od Samsungu.Autor: Zuzana Ottová | Fotografie: Samsung