AEG-Electrolux MCC2580E-M – Cena: 3900 Kč

První testovaný typ s objemem 25 litrů a výkonu mikrovln 900 WAEG-Electrolux MCC2580E-M zaujme poměrně nízkou cenou, moderním designem a odpovídající funkčností. Mikrovlnka disponuje celkem pěti různými intenzitami ohřevu, včetně rozmrazování, její ovládání je plně elektrické. Gril více stupňů nemá, ale jeho intenzita je dostatečná. Oceňujeme kvalitní vnitřní povrch z nerezové oceli s bio tepelnou úpravou. Výrobci této trouby mysleli i na celou řadu bezpečnostních opatření na ochranu dětských uživatelů. Plusem je také diamantové rozdělování vln, které sice nepocítíte, ale zlepší kvalitu a rychlost přípravy pokrmů. Praktický je také displej s ukazatelem hodin a zvuková signalizace po dokončení programu. Trouba váží 18 kilogramů, průměr vnitřního talíře je 32 centimetrů.

Plusy: Nejlevnější model, velice kvalitní nerezové provedení.
Minusy: Jedná se o obyčejnější typ, přesto plně dostačuje.

Candy CMC 9528 – Cena: 4300 Kč

Mikrovlnka od firmy Candy se v testu také neukázala jako Candy CMC 9528špatná varianta koupě. Typ je relativně levný, má líbivé stříbrné provedení a větší vnitřní objem – 28 litrů (průměr talíře ale stejný jako u prvního testovaného typu) a hned 8 různých stupňů ohřevu a 10 různých programů na vaření. Ovládání je také elektronické, ale velice jednoduché, díky přehledným tlačítkům v pravé části čelního panelu. Povrch vnitřního prostoru je také z kvalitní nereze. Mikrovlnná trouba, gril i horkovzduch mají slušný výkon. Jediným problémem je relativní hlučnost, ale to jen v případě, že okolí je zcela potichu. Plusem u tohoto typu je provedení grilu v tzv. quartz úpravě se samočištěním. Součástí balení je také rošt ke grilu. Oceňujeme také funkci rozmrazování „defrost“, díky které rozmrazujete potraviny buď dle váhy nebo dle odhadovaného času. K tomu, ale i k jiným funkcím, lze využít pohodlný časovač s rozsahem přes 1,5 hodiny. Ani zde nechybí dětská pojistka.

Plusy: Velký vnitřní objem a řada programů na vaření, velice kvalitní gril.
Minusy: Výraznější nedostatky jsme během testu neobjevili.

Whirpool FT 338 WH – Cena: 5670 Kč

Poslední testovaná mikrovlnná trouba se již pohybuje ve Whirpool FT 338 WH střední cenové třídě mezi mikrovlnkami s horkovzduchem. Tomu odpovídá o něco lepší kvalita zpracování a především větší množství funkcí, což je patrné už z uspořádání čelního panelu trouby. Možná trochu nevýhodou může být nyní ne příliš populární klasické bílé provedení. Vnitřní objem u této trouby je 27 litrů (objem vnitřního talíře je vyšší než u ostatních testovaných typů – 32,5 cm), výkon mikrovln také o něco vyšší (950 W). Povrch vnitřního prostoru je bohužel lakovaný, což je krok zpátky oproti předchozím testovaným troubám. Oceňujeme funkci „crisp“ pro dokonalé propečení například pizzy a 3D systém pro lepší a efektivnější úpravu vlnění. Také tlačítko „jet start“ se hodí – každé jeho stisknutí znamená 30 vteřin rychlého ohřevu, takže třeba na ohřátí čaje je třeba stisknout dvakrát tlačítko a není třeba nic dalšího dělat. Funkce „jet frost“ umožňuje rychlé rozmrazování, půl kilogramu masa rozmrazí do půl minuty!

Plusy: Velice praktický typ, který usnadní práci.
Minusy: Této troubě chybí k dokonalosti už jen lepší provedení interiéru a exteriéru.

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz