Pro koho je přístroj určen?

Cílovou skupinou zákazníků pro tento přístroj jsou zejména ti, kteří preferují zdravý životní styl. Thermomix nabízí širokou paletu uplatnění při zachování zdraví prospěšných látek v potravinách. Hodí se tedy jako alternativa pro osoby, které se důsledně vyhýbají škodlivinám, jako jsou konzervanty nebo některé druhy „éček“.

V souladu s moderními poznatky totiž předchází některým negativním jevům, jako je přepalování tuků. Přístroj navíc nabízí velice jednoduchou a rychlou obsluhu, kterou zvládne každý.

Malá kuchyně

Přístroj je skutečně jedinečný paletou nabízených funkcí. Přestože je poměrně malý, dokáže zastat práci až dvanácti jiných kuchyňských drobných spotřebičů. Stiskem jednoho tlačítka můžete čerstvé suroviny navážit, nasekat, míchat, krájet, mlít, šlehat, třít nebo připravovat těsto. Samozřejmostí je potom možnost vaření, včetně tolik žádaného vaření v páře.

Mnohostrannost využití

V ovládání přístroje se lze poměrně rychle zorientovat. Potom jej lze využít k vaření všech chodů – od polévky, po hlavní jídlo přes moučník. Výhodou je, že některá jídla lze vařit i paralelně, takže spoříme čas a energii.

Můžeme připravit pohoštění pro přátele, jako jsou pomazánky s domácím pečivem, různé drinky a zmrzlina. Pro rodinu zase rychle uvaříte polévky nebo omáčky rovnou i s knedlíkem. Nemusíme snad ani zmiňovat rovněž možnost přípravy různých cukrářských dobrot.

Thermomix
Na to, kolik má funkcí, nezabírá Thermomix moc místa.

7 výhod pro kuchaře

  1. Snadná údržba – jednou z funkcí přístroje je částečné samočištění.
  2. Multifunkční využití – přístroj toho umí opravdu hodně.
  3. Dobré dílenské zpracování od prověřených německých výrobců.
  4. Jednoduchá a zdravá příprava jídla – samozřejmá je práce s čerstvými surovinami.
  5. Nenašpiní se zbytečně moc nádobí – vše se připravuje v jedné nádobě pomocí tlačítek, kterými regulujeme základní parametry, jako je čas, teplota a stupeň rozmělnění ap.
  6. Velikost odpovídá průměrnému kávovaru.
  7. Předvedení fungování výrobcem je samozřejmostí.


Levnější typ přístroje.

Nevýhoda? Cena!

Velikou nevýhodou tohoto přístroje ve vysoká cena. Existují dva základní modely, přičemž jeden stojí kolem 10 000 Kč, druhý může být více než dvojnásobně drahý. Tato vysoká cena zřejmě bude jedním z hlavních důvodů, proč se u nás tento přístroj zatím asi příliš neuchytí.

Dobrou zprávou je, že přes e-shop firmy Vorwerk lze bez problémů zakoupit více méně jakékoli náhradní díly a také různé příslušenství, jako je speciální Varoma systém misky, tácku a víka pro ještě komfortnější přípravu potravin.

Někteří zákazníci jsou z přístroje jednoduše nadšení, jiní říkají, že za to investice nestála a snaží se přístroj opět urychleně prodat.

Proto doporučujeme využít možnosti vyzkoušet důkladně přístroj u výrobce, protože investice je to opravdu poměrně velká. Ideální jsou také reference od přátel, zkuste se poptat, zda někdo tento přístroj nezná nebo nemá doma.

Text: Zuzana Veselá
Foto: qrbiz.com; robotkuchenny.com.pl; followtrends.blogspot.comAutor: Zuzana Veselá | Fotografie: qrbiz.com; robotkuchenny.com.pl; followtrends.blogspot.com