Tefal BR3088 Quick & Hot Deluxe – Cena: 1800 Kč

Tefal BR3088 Quick & Hot Deluxe – Cena: 1800 Kč Úplná novinka na trhu rychlovarných konvic. Funguje trochu jinak, než jsme zvyklí. Typ je konstruován na přípravu jednoho šálku horké vody, což umožňuje spoření energie a také větší rychlost ohřevu u teplých nápojů (střední šálek je hotov cca za 2-3 vteřiny).

Konvice je velmi pěkná vzhledově, se svým svěžím nerezovým designem s červenými prvky se hodí do většiny moderních kuchyní . Na pohled vypadá spíše jako výkonný kávovar a příjemně dotváří atmosféru kuchyně.

Příkon této konvice činí 3000 W a objem zásobníku je průměrných 1,7 litru. Hlavními plusy této novinky jsou značná úspora energie (až 60% oproti běžným konvicím) a také mimořádně rychlá příprava vařící vody.

Hodí se pro teplé i studené nápoje a má rovněž revoluční volič velikosti hrnku, který umožňuje neplýtvat vaším časem ani energií. Tryska na vodu je zakončena rozstřikovačem, který distribuuje vodu rovnoměrně do hrnku bez větších ztrát vody. Potřebu výměny vodního filtru i odvápnění přístroj přehledně signalizuje, také ovládání je přehledné a snadné.

Plusy: Novinka na trhu, nový způsob ohřevu se značnou energetickou a časovou úsporou. Vhodný i pro studené nápoje (typu Tang, nebo pro čepování čisté vody).

Minusy: Žádné závažné nedostatky jsme neobjevili. Vyšší pořizovací cena je v tomto případě v pořádku a částečně se vrátí v podobě úspory elektrické energie.

Zelmer 17Z016 Crystal MultiFunction – Cena: 1000 Kč

Zelmer 17Z016 Crystal MultiFunction – Cena: 1000 Kč Druhý testovaný spotřebič je již příkladem klasické rychlovarné konvice, za tuto cenu má ale některé další „zlepšováky“. Vzhled v duhové barvě se může zdát na první pohled kýčovitý, má ale pro fungování přístroje svůj smysl – má totiž podsvětlený vodoznak. Jeho barva se tak mění společně s teplotou ohřívané vody. Konvice je vyrobena z kvalitního nerezu a působí bytelně.

Příkon činí 2400 W a objem nádoby je dostatečných 1,5 litru. Přístroj má ukrytou topnou spirálu ve svém plochém dně, což je v dnešní době již zcela běžné, konvice s viditelnou topnou spirálou spíše nedoporučujeme.

Také libovolné nasazení konvice do ohřívacího stojanu je dnes již samozřejmostí. Přístroj má termostat s plynulou regulací teploty. Praktický je také podsvětlený vypínač a zvuková signalizace při dokončení vaření. Výrazným plusem je rovněž funkce udržování dosažené teploty.

Plusy: Nízká cena, praktický vodoznak, udržování dosažené teploty.

Minusy: Za tuto cenu se nám jeví typ jako velice praktický.

Philips HD4670/20 – Cena: 1255 Kč

Philips HD4670/20 – Cena: 1255 Kč Na první pohled velice vzhledná varná konvice v provedení nerezu s černými a modrými prvky. Tento typ má také příkon 2400 W a objem konvice činí 1,7 litru. Také zde je možnost nasazení konvice v jakémkoli směru.

Topná spirála je i v tomto případě ukrytá v plochém nerezovém dně. Oproti ostatním typům tento nedisponuje možností regulace teploty – většinou se příliš nevyužije, ale takto dražší typy už ji mívají.

Zato má kvalitní dvoustupňový vodní filtr, který je možné vymýt a znovu použít, a propracovaný ukazatel hladiny vody. Můžeme tak ohřívat opravdu jen takové množství vody, které je potřeba, a spořit tak energii.

Přístroj má celou další řadu praktických maličkostí, které z něj dělají dobrého a spolehlivého pomocníka. Je to například kvalitní ergonomická rukojeť, částečně průhledné víko pro kontrolu přípravy, jeho pružinové tlumené otevírání atd. Tento typ také není špatnou variantou, záleží na osobních preferencích nakupujícího.

Plusy: Pěkný vzhled, dobré zpracování, řada praktických vychytávek pro komfortnější využití.

Minusy: Vyšší cena se v tomto případě platí nejen za značku, ale také za praktické provedení jednotlivých částí. Chybí sice regulace teploty vody, ale ta se v praxi příliš nevyužívá.

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz