Zaujal hned od začátku...

Poté, co jsme dostali na stůl tento gril, bylo jasné, že funguje nejen jako účinný sporák, ale zajistí i vynikající výsledky při grilování masa, ryb a zeleniny. Už na začátku také prokázal velmi pohodlné používání i dobrý bezpečnostní dojem.

Spotřebič je navíc přenosný a je vybaven veškerým příslušenstvím, které ke grilování potřebujete, tudíž vhodný pro rodiny, na chaty, dovolenou či pro příznivce kempinku.

A cena 2799 korun je rozhodně přiměřená k tomu, co tento kuchyňský pomocník umí.


 Domácí gril má elegantní vzhled a je bezpečný.

Vše v jednom

Pojďme se na tento kuchyňský spotřebič kouknout pěkně zblízka. Má regulátor teploty a kontrolní světelnou signalizaci provozu, takže ho lze jednoduše řídit. Nosné lišty pak usnadní manipulaci i stabilitu.

Vybaven je kamennou i klasickou litinovou (grilovací) deskou, které můžete používat i součastně najednou. Praktická je i odkládací plocha, která jindy poslouží jako moderní a oblíbený raclette gril.

Do osmi malých pánviček postačí vložit jakýkoliv kousek sýra (např. eidam, hermelín) a po pěti minutách je krásně roztavený a připravený k servírování. V pánvičkách lze ale připravit i vejce nebo si ohřát libovolnou omáčku.

Pohodlnou přípravu vám zaručí také dřevěné obracečky, které jsme využili při otáčení masa a dalších surovin i k následnému čištění.

Dobroty snadno a rychle

Rozhodli jsme se, že vyzkoušíme kamennou i litinovou desku součastně. Regulátor teploty jsme nastavili na maximum a během dvou minut jsme měli na obou plochách požadovanou teplotu.

Pro první degustaci jsme si vybrali hovězí svíčkovou, papriky, rajčata, cuketu, lilek a kukuřici. Všechny potraviny jsme pak položili na gril a kontrolovali, jak se celá příprava bude vyvíjet a jak dlouho to potrvá.

Za několik málo minut ale bylo maso perfektně propečené, šťavnaté a zelenina křupavá, a to jen s minimálním použitím tuku. Gril jsme přesto prověřili ještě pečlivěji.

Tentokrát jsme si připravili kuřecí a vepřové steaky, plátky brambor a do malých pánviček jsme vložili sýry a nechali je rozehřát na raclette grilu. Maso jsme dali na kamennou plochu a brambory na litinovou.

Snížili jsme teplotu a všechny ingredience pak pečlivě opékali za všech stran. Do deseti minut bylo hotovo a připraveno k servírování. Stejně tak přístroj obstál i při grilování ryb, mořských plodů a ovoce.

Co bylo potom?

Na rozdíl od zahradních grilů je u tohoto elektrického grilu údržba poměrně jednoduchá. Jedinou komplikací bylo vychladnutí spotřebiče, ale to se dalo dopředu čekat.

Protože ani jedna z částí, kromě pánviček nesmí přijít do kontaktu s žádným agresivním čistícím přípravkem, tudíž ho nelze dát ani do myčky, tak jsme čištění prováděli pomocí vlhkého hadříku a dřevěných obraceček, které pomohly odstranit připálené zbytky.

Za tak dobrou hostinu nám to ale stálo. Drobný problém přišel až s uložením spotřebiče. Pro jeho uskladnění je nutné vyčlenit velký kus místa, a to na bezpečném a suchém místě, aby se nepoškodil a vešlo se k němu všechno jeho příslušenství.

Celkové hodnocení: 100 %

Očima testujícího:

„Pokud jste stejně jako já milovníky dobrého jídla a rádi si občas vychutnáte i něco netradičního, tak vám tento víceúčelový Combi gril určitě doporučuji. Pomůže vám splnit jakékoliv gurmánské zážitky, kdykoliv vás napadne.

Osobně jsem byla nejvíce nadšená z přípravy hovězích bifteků. Překvapil mě také svou kombinací s raclette grilem, které pokaždé ke grilování ráda využiji.“

Text: Soňa Stehlíková
Foto: archiv výrobce