Cena není zrovna nízká

Nebyli bychom Čechy, abychom se nejdříve nepodívali na cenovku. Upřímně řečeno, dovedli bychom si představit i nižší cifru, než je pět nebo šest tisíc. Po chvilce hledání se nám sice na internetu povedlo najít tento přístroj i za čtyři a půl tisíce, ale ani to není zrovna zadarmo. Takový průvan v peněžence už stojí za to se na tuhle mašinku podívat hezky zblízka.

Vzhledem přístroj zapadá do průměru, stejně tak to je s jeho skladností. Není zrovna malý, a tak je na místě jeho pořízení do domácnosti, kde je dostatek úložných prostor. To jen pro začátek...

 Vzhled spotřebiče neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne
 Vzhled spotřebiče neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne.

Jdeme na to

Při testování jsme se snažili robot prověřit ve všech akcích, které běžný kuchař nejčastěji provádí. Třeba při přípravě karbanátků z mletého masa. Přes jedno kilo vepřového masa jsme proměnili ve šťavnatou směs perfektně jemné konzistence během 1 minuty.

Výkon 1000 W se v tomto směru ukázal jako naprosto dostačující. Stačilo se zlehka dotknout tlačítka a robot si sám zvolil optimální průběh a rychlost určeného procesu.

Jejda, to jsme nechtěli

Měkké ingredience, jako bylinky a cibule, sice nikdy nenasekáte dokonale najemno, ale pro běžné použití v kuchyni takové zpracování naprosto stačí. Vyzkoušeli jsme si také výrobu zmrzliny, ovocného pyré a omáček – vše bez zásadních výhrad.

Menší problémy jsme ovšem zaznamenali při zpracování kořenové zeleniny a celkově tužších surovin. Ty totiž robot nekompromisně rozdrtil na kaši, což naším cílem opravdu nebylo. Ostré pilky nicméně využijete třeba při dělení mražených potravin.

Poznávací znaky

Robot se nám zalíbil tedy po praktické stránce, a to díky dobré stabilitě, bezpečnosti, univerzálnosti a již zmíněnému jednoduchému ovládání.

Ve své obsluze má rovněž výkonný mlýnek na maso, silnostěnnou nádobu mixéru, kovový nůž, dva nástavce (strouhání a drcení), nastavitelný řezací kotouč, hnětač, kovovou metlu pro všechny typy šlehání a tření. Tudíž zajišťuje všechny důležité funkce jako: sekání, strouhání, hnětení, mixování nebo šlehání, míchání, odšťavňování a další. Robot také dobře sedne každému kuchaři a ženská ruka jistě ocení rozumnou hmotnost.

Přece jen jedna výtka

Menší nevýhodou je, že s mixéry, a o to víc s těmito složitějšími roboty, musíte zacházet něžně.

Doplňky lze sice bezpečně mýt v myčce (kromě kovového těla a hlavice mlýnku na maso) a pak uložit v úložném systému přímo v míse robotu, ale při celkové očistě musíte postupovat opatrně, aby se přístroj neponičil. To platí i pro tento robot značky Philips, který nám chvílemi připadal přece jen trochu moc křehký a měli jsme obavy, abychom ho výrobci vrátili tak, jak nám ho zapůjčil.

Celkové hodnocení: 90 %

Očima testujícího:
„Musím potvrdit, že při vaření mi tento robot ušetřil čas i námahu, uspokojil velké množství nejrůznějších kuchařských požadavků. Dobře se v něm připravovaly voňavé domácí polévky, krémy či dřeně a sorbety. A i když jsem použila velké nebo menší kousky, směs byla pokaždé hebce krémová tak, jak jsem si přála. Hodnotím ho tedy velmi dobře.“


Text: Kateřina Nováková, redaktorka Kuchyne.cz
Foto: tehnoshop.lv