Chladná jen na dotek

Úvodem se prezentuje elegantní vestavná indukční sklokeramická deska Amica PI6511SF, disponující tradičně čtyřmi varnými zónami s funkcí Booster a možností pomocí funkce Bridge zapnout obě zóny na levé či pravé straně desky současně, čímž se vytvoří jedna velká oválná varná plocha, pro kterou lze následně společně nastavovat výkon. Varná deska je vybavena dotykovým ovládáním s technologií INARI a senzorovým ovládáním výkonu SLIDER. Dále jsou to funkce automatického rozpoznání přítomnosti i velikosti hrnce na všech varných zónách a funkce udržování teploty. Do výbavy patří i minutka pro každou zónu, ukazatel zbytkového tepla a dětská bezpečnostní pojistka. Maximální příkon celé desky je 7,4 kW.

Uživatelé desku hodnotí kladně, zejména její ovládání a funkci zdvojení zón. Pochvalují si její nevybíravost v typu nádobí. Dobře hodnotí i kvalitu provedení a vzhled se zkosenými hranami.


Chladné trio

Tři nové kombinované chladničky Fagor FFJ8865N, FFJ8865X a FFJ8845X se na první pohled odlišují od většiny svých kolegyň třemi samostatnými skladovacími zónami. Zatímco za horními dvířky se skrývá klasická chladnička a za dolními mraznička s trojicí zásuvek, středová zásuvková zóna umožňuje regulaci teploty od -14 do +14 °C s možností volby: delikatesy, čerstvé potraviny, zmrzlina a ruční nastavení.

Chladničky patří do klimatických tříd SN a T a do energetické třídy A+. K obsluze i informacím slouží interaktivní displej TOUCH. Z dalšího vybavení, které se již stává u dražších typů chladniček standardem, disponuje trio systémem No Frost, antibakteriální úpravou vnitřních stěn BIOCARE a biofiltrem, signalizací otevřených dveří, které se navíc při nedovření do 15 cm dokáží samy zavřít, signalizací zvýšení teploty v mrazničce, funkcí rychlého zchlazení a zmražení, která se automaticky vypne v chladničce po 6 hodinách a v mrazničce po 52 hodinách, a funkcí prázdninového provozu. Zásuvka na zeleninu je doplněna zvlhčovačem SPA obsahujícím aktivní substanci, která v kombinaci s vodou pomáhá udržet v tomto prostoru ideální vlhkost.

Plusem je i konstrukční a tvarové řešení umožňující bez problému tyto volně stojící chladničky integrovat do kuchyňské linky.


Povzbudivá dvojka

První je plně automatický vestavný kávovar s integrovaným mlýnkem Bauknecht KMT 9145 PT. Uživatel pouze navolí požadovanou hrubost mletí kávových zrn, dávkování vody, volbu intenzity kávy či dávkování do jednoho nebo dvou šálků. Pohodlný provoz zajistí i funkce samočištění, automatického odvápňování a úprava povrchu proti otiskům prstů.

Druhým z této dvojice novinek je vestavný kávovar Scholtes SCM 1, vybavený funkcí automatické regulace úrovně mletí, nastavením množství a aroma kávy a teploty vody a udržující stálý tlak. Na dotykovém ovládacím panelu lze navolit podle chuti silnou nebo slabší kávu, espresso, piccolo, cappuccino, střední nebo velký šálek. Dále kávovar umožňuje ohřev vody pro přípravu čaje, disponuje rovněž parní tryskou. Celková kapacita je 23 l, nádoba na zrnkovou kávu pojme 300 g. Také on se stará o pohodlí svých pánů automatickým programem čištění a odstraňování vodního kamene.

 Autor: Zuzana Ottová | Fotografie: archiv firem