Fagor LE-120 – Cena: 250 Kč 

Nejlevnější značkový typ domácího šlehače se jeví jako velice atraktivní varianta. Je proveden v líbivé kombinaci modré barvy se stříbrnou, a hodí se tak skoro do každé kuchyně.

Navíc je malinký, a tedy i velice skladný. Je také velice lehký do ruky, přitom šlehá rychle a spolehlivě. Velice příjemně se bere do ruky, práce s ním je komfortní. 

Ovládání je jednoduché a zvládne jej i malé dítě bez rizika nebezpečí úrazu. Hodí se pro šlehání různých typů nápojů od instantních typu kakao, přes horkou čokoládu, po oblíbené ledové osvěžení v podobě kávy frappé.

Odpouštíme mu tedy pouze jednu rychlost chodu, neboť se jeví jako dostačující. Přístroj funguje na dvě 1,5 V baterie, a proto není problém vzít jej s sebou třeba na piknik.

Podstavec i šlehací spirála jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli. Velice zajímavá varianta – zejména pro občasné použití jako dělaný. Pokud se přístroj využívá denně, je pak třeba uvažovat spíše o šlehači, který není na baterie.

Plusy: Velice levný a líbivý praktický typ.

Minusy: Přístroj je sice obyčejnější, ale pro občasné využití dostačuje.

Electrolux EMS 100 – Cena: 420 Kč

Tento typ je již zase o dvě stovky dražší, na druhou stranu je složitěji konstrukčně zpracován. Vzhled se nám velice líbil – kombinace černé barvy se stříbrnými prvky je velice elegantní a zároveň také univerzální.

Tento typ je ale již na prostor trochu náročnější kvůli držáku, který je vidět na obrázku. Druhým nástavcem viditelným na obrázku je rozprašovač na kakao – velice šikovná pomůcka pro milovníky nadýchaného lehkého kakaa nebo horké čokolády.

Jinak jsou si oba typy velice podobné. Také tento má jednu rychlost chodu, což ale v tomto případě není na překážku, neboť pracuje velice efektivně – dokáže vyvinout rychlost až deset tisíc otáček za minutu.Přístroj funguje na baterie.

Plusy: Elegantní a praktický typ.

Minusy: Žádné větší nebyly v testu odhaleny.

Guzzanti LM 145-MO – Cena: 1200 Kč

Poslední testovaný typ patří mezi automatické šlehače mléka. Jedná se o stolní variantu, která na první pohled připomíná malou varnou konvici.

Samozřejmě tento typ má své výhody i nevýhody. Výhodou je možnost šlehání většího množství mléka najednou a také větší kvalita našlehání vzhledem k vyšší intenzitě chodu i konstrukčním vlastnostem přístroje.

Na druhou stranu ale přístroj zabere více místa v kuchyni a konkrétně tento typ od firmy Guzzanti ani není příliš hezký na pohled. Hodí se tak spíše do domácností opravdových milovníků kávy a jiných našlehaných nápojů, a to pro každodenní použití.

Během minuty vykouzlí opravdu vynikající pěnu z bezmála čtvrt litru mléka. Snadno se čistí a obsluhuje se pouze stiskem jednoho tlačítka. Napěněné mléko má ideální teplotu pro zachování kvality připravované kávy (do 68 stupňů Celsia).

Plusy: Ideálně napěněné mléko v rekordním čase.

Minusy: Nepříliš vzhledný typ, o něco rozměrnější než ostatní testované.

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz