Fritéza ActiFry 2v1 zvládne tepelnou úpravu dvou pokrmů najednou. Je to další přístroj z řady kuchyňských pomocníků, kteří se nám snaží ulehčit a hlavně urychlit vaření, respektive přípravu jídla.


Jak vypadá?

Je jasné, že aby se mohly připravovat dva různé pokrmy, musí fritéza mít dvě patra. Spodní prostor je určen pro přípravu hranolek nebo jiných příloh a horní pánev zvládá grilování masa, ryb a zeleniny. Může to být i naopak. K promíchávání surovin v dolní, statické části slouží lopatka. Horní „pánvička“ se otáčí. Každá z obou nádob má svou vlastní rukojeť, ty jsou ovšem za provozu úhledně zaklapnuté do sebe a uložené svisle.


Ovládání smažení

Přístroj má digitální displej s velmi intuitivním ovládáním. Jednoduše se nastaví potřebný čas. Konec smažení nám ohlásí zvukový signál. Pokud různé potraviny potřebují na přípravu rozdílně dlouhý čas, můžeme buď nastavit kratší dobu a pak fritézu znovu spustit, nebo v libovolnou chvíli víko otevřít a přidat druhé patro.


K čemu se hodí a nehodí

Je ideální na výrobu hranolek, které asi nikdy nevyjdou z módy. K přípravě 1,5 kg je potřeba pouze lžíce oleje. Výborně se v ní smaží maso, například steak nebo kuřecí paličky. Je dobrým pomocníkem pro přípravu nejrůznější zeleniny. Žádná z potravin, která se v ní připravuje, se nemusí obracet. Tepelná úprava probíhá pomocí cirkulujícího vzduchu. Některé potraviny jsou naopak méně osmažené dole.


Výhody a nevýhody

Zařízení rozhodně pomůže všem, kdo nejsou příliš vášniví kuchaři, a přesto rádi jedí. Současná příprava několika pokrmů je efektivní. O zdravotní prospěšnosti již byla řeč výše. Fritéza je poměrně velká, takže nakrmí i početnou rodinu. To je současně i její nevýhoda, protože v menší kuchyni zabere opravdu hodně místa.

 

Recept: Pečený candát v měšci s bramborami, zeleninou a bylinkami

Připravte si: filet candáta s kůží 4ks po 150g, brambory 600g, cibule 2ks, česnek 4 stroužky, rajčata 2ks , Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

 Autor: Jana Vlková | Fotografie: Tefal