Když chcete občas změnu...

První novinkou je tzv. »sliding« systém od společnosti Teka. Sliding systém neboli zaměnitelné otevírání dvířek je systém posuvného upevnění dvířek kuchyňské linky, které mají své panty s dvířky chladničky. Jedná se o standardní provedení pro montáž.

Nová řada kombinovaných chladniček má také systém Coolflow, který kombinuje elektronickou regulaci s ventilací, a poskytuje tak rovnoměrný chlad uvnitř chladničky.

Díky ventilátoru umožňuje rovnoměrné rozšíření chladu po celém prostoru, zamezuje kondenzaci na sklech polic a ve srovnání s jinými systémy snižuje teplotu o jeden až dva stupně.

Novou řadu lednic, například typ TKI 325 DD, koupíte za 23 990 Kč.

4x déle čerstvé potraviny

Další novinkový systém se jmenuje 6. SMYSL Fresh Control a přichází s ním společnost Whirlpool. Ta se chlubí tím, že prý potraviny v jejich nových chladničkách vydrží čtyřikrát déle čerstvé než potraviny v jiných ledničkách. Celé kouzlo prý tkví v udržování správné vlhkosti ve spotřebiči.

Systém udržuje vlhkost na úrovni 70 až 85 % v celém vnitřním prostoru chladničky, po jakémkoliv vychýlení obnoví správnou teplotu pětkrát rychleji než »obyčejné« chladničky.

Whirlpool dokonce jmenuje konkrétní příklady. Např. šunka bude čerstvá o 4 dny déle, sýr o 3 dny a hrušky si uchovají svoji čerstvost déle až o 17 dní. Ceny jednotlivých modelů se pohybují mezi 14 000 a 25 000 Kč.

Aktivní vybíjení bakterií

Antibakteriální systémy, které zabraňují rozrůstání nezvaných organismů v lednicích, jsou dnes poměrně běžné. Samsung nicméně přišel s technologií, která aktivně bakterie ničí.

V podstatě pracují s molekulami stříbra, které zlikvidují bakterie, houby a plísně sotva se do lednice infiltrují. Jde o látku na bázi stříbra, kterou jsou natřené vnitřní plochy spotřebiče. Systém se jmenuje Silver Nano Health System. Chladničky vybavené touto technologií seženete už za 12 000 korun.

Text: Marek Bloudil
Foto: Teka, Samsung,Whirpool