Kvůli věčnému spěchu a časnému začátku pracovní doby si dnes už jen málokterý Čech dopřává ve všední dny bohatou snídani. Šálek kávy nebo čaje si však jako životabudič dá snad každý. Noví pomocníci urychlí přípravu snídaně v obou případech.


Rychle s Etou

Během jarních měsíců se postupně na trhu objevují jednotlivé rychlovarné konvice z nové nabídky této známé domácí značky. Celkem se jedná o šest modelů, z nichž pět má všechny technické parametry stejné, až na objem a příkon. Čtyři konvice jsou vyrobeny z bílého termoplastu v kombinaci se šedou a dvě z nerezu, který doplňuje černý plast.

Společnými znaky konvic jsou středový kontaktní systém SUNLIGHT s automatickým vypínáním při dosažení bodu varu, bezpečnostní pojistka proti přehřátí a chodu naprázdno, světelná signalizace chodu, topná spirála uložená pod nerezovým dnem, oboustranný vodoznak, snadno vyjímatelný a ručně omyvatelný filtr a naviják na přívodní kabel v podstavci.

Nejmenší a nejlevnější konvice z nové řady je Edita o objemu 1 l a příkonu 1500 W. Na druhou příčku se svým objemem 1,2 l a stejným příkonem 1500 W řadí konvice Ester. O třetí a čtvrté pořadí se s totožným objemem 1,7 l a příkonem 2000 W dělí Magda a Marika. Zástupkyní elegantního designu v chladném nerezu je Tina, rovněž s objemem 1,7 l, ale příkonem 2200 W. Poslední ze šestice je designově nadčasová konvice Klara, která má s předchozími kolegyněmi totožné vybavení, pouze jí chybí s ohledem na zachování klasického vzhledu oboustranný vodoznak. I ona disponuje objemem 1,7 l, příkon má ze všech největší, maximálně dosahující 2400 W.


Prodloužená záruka

Nejen na konvice, ale na celé aktivní portfolio produktů Eta zakoupených od 1.5.2012 se vztahuje prodloužená záruka nad rámec zákonné doby. Firma ji poskytuje v rámci kampaně „Prodlužka“, která nabídne zákazníkovi garanci jistoty, a to na období 3,5 až 10 let. Oproti běžné praxi prodejců, kteří si za prodloužení záruční doby nechávají zaplatit, stačí u produktů Ety aktivovat Prodlužku do 30 dnů od zakoupení výrobku registrací na firemních webových stránkách. Pokud zákazník nemá k internetu přístup, může registraci provést v podnikové prodejně Eta, kde mu bude „certifikát“ vygenerován.


Snídaně s Oravou

S trojicí nových rychlovarných konvic přichází také značka Orava. Konvice mají odnímatelný, 360° otočný podstavec. Opět zvítězil bílý termoplast, tentokrát v kombinaci se svěžími jarními barvami. V bílé barvě je i doplňující kuchyňský pomocník – topinkovač.
První z konvic, Orava VK-3520, je svým objemem 2 l určena především větším rodinám. Je vybavena vnitřním podsvícením a ochranou automatickým vypnutím před ohřevem bez vody. Má vyjímatelné filtrační sítko na vodu, přívodní kabel lze navinout do podstavce. Příkon spotřebiče je maximálně 2000 W. Menší Orava VK-3512 s objemem 1,2 l a maximálním příkonem 2000 W je na výběr ve dvou barevných kombinacích. Bílý základ doplňuje buď pistáciově zelené, nebo broskvově oranžové víko a hrana madla konvice. Také ona je opatřena ochranou před ohřevem bez vody, automatickým vypnutím a navijákem přívodního kabelu v podstavci.

Moderní topinkovač Orava HR-105 s elektronickým řízením disponuje ještě funkcemi rozmrazování (DEFROST) a ohřevu (REHEAT) potravin, opékání topinek lze okamžitě ukončit pomocí tlačítka STOP. Vyjímatelný zásobník na drobky umožňuje mít spotřebič snadno a rychle čistý. Maximální příkon topinkovače je 800 W.

 Autor: Zuzana Ottová | Fotografie: Indesit, Eta, Orav