Pamatuje si podle otisků

Specialisté na kávovary ze společnosti Saelco přišli se zajímavým řešením. Jedná se o přístroj Saelco Xelsis Digital ID. Tento kávovar si dokáže zapamatovat kávové preference až šesti osob. Pomocí digitálního menu tak může jeden člověk snadno připravit různou kávu pro všechny členy domácnosti. Stačí jen, když vybere jejich jméno.

Tím ale výhody tohoto kávovaru nekončí. Ještě větším zlepšovákem je totiž dotykový displej, který v sobě skrývá scanner prstu. V případě, že si chcete připravit kávu pro sebe, nemusíte nic nastavovat (pochopitelně s výjimkou, kdy je to poprvé a preference teprve zadáváte), jen se příslušného místa lehce dotknete a Saelco už vám připraví kávu podle vašich představ.


Kávovar si dokáže zapamatovat, jak má kdo kávu rád.

Trochu dražší

Jinak je Saelco Xelsis Digital ID klasickým kávovarem vyšší třídy, což je patrné na první pohled. Zrcadlící se schránka z nerezového kovu vzbuzuje na první pohled i omak pocit kvality. Nechybí ani příjemné funkce, jako je ohřívač šálků, keramický mlýnek, samočisticí nádoba a displej, který se snadno čte.

Kávovar Saelco Xelsis Digital ID přijde zhruba na 50.000 Kč a můžete si ho pořídit už i v České republice. Jistě lze pořídit i mnohem levnější kávovary, z nichž káva nebude chutnat o moc hůře, ale s tímhle si ušetříte všechno to dohadování.


Hezký přístroj, ale i hezká cena.

Text: David Sillmen
Foto: Saelco