Pravdou je, že v dnešní době už není jednoduché vymyslet do kuchyně něco opravdu originálního a užitečného. Ačkoliv tuto serepetičku nevyužijete přímo v kuchyni, ale spíše v jídelně nebo na nějakém romantickém místě, originální rozhodně je, a komu se s vínem v přítmí někdy přihodilo něco nepěkného, jistě potvrdí, že je také užitečná.

Nebezpečná romantika

Víno je nápojem (mimo jiné) pro romantické příležitosti, které se často odehrávají v přítmí svíček nebo dokonce v úplné tmě. Jistě se vám tyto romantické chvíle nebude chtít kazit tím, že půjdete rozsvítit jen proto, že zrovna potřebujete dolít vinné sklenky. Jenže jak to udělat?

Většina lidí se pokusí prakticky o nemožné – nalévat po tmě a navíc s určitou hladinou alkoholu v krvi. Výsledkem nemůže být nic jiného než přinejmenším vinné fleky na oblečení, o stole nemluvě. V horším případě sklenku netrefíte vůbec a můžete vytírat.

Jednoduché řešení

Přitom je to úplně zbytečné. Stačí si opatřit věcičku jménem Tipsee, která není ničím jiným než malým světélkem, které zavěsíte na hrdlo vinné láhve a v případě potřeby rozsvítíte. Tipsee poskytuje dostatečné osvětlení, abyste viděli na to, kam víno naléváte.

Tipsee jednoduše připevníte na hrdlo láhve a po jejím dopití ho můžete opět sundat. Přístroj vydává velmi zřetelné, avšak šetrné LED světlo, které by mělo vydržet 50.000 hodin.

Pokud se obáváte, že na Tipsee steče víno, bát se nemusíte – serepetička je totiž vodotěsná. Stojí přitom pouhých 16 dolarů, tedy asi 300 Kč.

A navíc tuto vychytávku můžete využít i jinak. Zeptám se takhle: Už vám někdy vypnuli proud? A vám jako na potvoru došla baterka a svíčky vypálila dcera při romantické hodince?

Text: David Sillmen
Foto: Tipsee