Hyundai ICM 1100 – Cena: 800 Kč


První výhoda zmrzlinovače značky Hyundai je nasnadě – jde o finančně dostupný typ, který dopovídá i faktu, že tento typ spotřebiče nevyužijeme denně. Zvládne nejen zmrzlinu, ale i různé sorbety a ledové jogurty. Postup přípravy je u tohoto typu velice snadný. Do kvalitní nerezové nádoby nalijeme připravenou směs podle návodu a necháme asi čtvrt až půl hodinky míchat v přístroji. Litrová miska je vyjímatelná a snadno použitelná v kuchyni i pro jiné příležitosti. Miska je průhledná, což umožňuje dohled nad celým postupem přípravy.

Tento typ je designově zaměřen zejména na mladší spotřebitele, díky kombinaci růžového, bílého a průhledného plastu si ale získá i dospělou ženskou část populace. Pozor. Mrazící efekt typu je veliký, proto je potřeba zapnout přístroj ještě před přidáním surovin – jinak směs pro přípravu zmrzliny ihned přimrzá ke stěnám nádoby. K přístroji je přiložen návod na vynikající banánovou, malinovou nebo čokoládovou zmrzlinu a mnohé další rad a tipy.

Plusy: Velice levný a líbivý typ. Pro občasné použití ideální.

Minusy: Trochu složitější prvotní složení.

Ariete 637 – Cena: 1700 Kč


Výrobník zbrzlinyDruhý testovaný typ značky Ariete zvládne mimo výroby zmrzliny i výrobu jogurtu. Kterou pochoutku bude uživatel připravovat, volí před výrobou otočením knoflíku. Do jogurtu i zmrzliny lze přidávat celé kousky ovoce. Připravíte více než kilogram zmrzliny nebo jogurtu. Misky na přípravu o objemu 1,2 litru jsou součástí balení.

Nádoby jsou i v tomto případě vyndavací a celý typ se velice snadno očišťuje, což považujeme za velké plus. Všechny díly jsou bez problémů omyvatelné. Celý typ váží necelá dvě kila a měří asi 30 cm do výšky a 30 cm do šířky, nezabírá tedy zbytečně mnoho prostoru. Nevýhodou je nutnost měnit nádoby pro přípravu buď zmrzliny, nebo jogurtu, takže vždy jedna vyjímatelná nádoba zůstává venku. Oceňujeme také bezpečnostní prvky přístroje, včetně dvojité izolace.

Plusy: 2 v 1 výrobník zmrzliny a jogurtu, snadné čištění.

Minusy: Výraznější nedostatky nebyly v testu odhaleny.

DéLonghi ICK 6000 – Cena: 7400 Kč

Výrobce zmrzlinySpotřebič značky DéLonghi je cenově ve vyšší kategorii, ale vyniká nad ostatními možností přípravy takřka originální italské zmrzliny. Jedná se o výrobník zmrzliny a sorbetu s vlastním kompresorem a vyjímatelnou nádobou z kvalitní nerez oceli. Nádobka je určena pro výrobu maximálně 700 gramů zmrzliny. Tento typ tedy není určen pro výrobu jogurtů, zato je ale vhodný pro rychlé zchlazování nápojů.

Oceňujeme průhledné speciální dokonale uzavíratelné víko, díky kterému můžete kontrolovat celý proces přípravy a které zároveň pomáhá udržovat správnou teplotu uvnitř spotřebiče. U tohoto typu jsou také výborně provedeny míchací lopatky, které zajišťují dokonalé promíchání zmrzliny. I lopatky jsou u tohoto typu vyjímatelné a omyvatelné v myčce, tak jako většina zbylých součástí. Zdaleka nejlépe ale hodnotíme u tohoto typu výslednou zmrzlinu, jejíž rozdíl od ostatních testovaných typů ocení i chuťové buňky cukrářského laika.

Plusy: Příprava vynikající zmrzliny, kvalitní provedení a snadná manipulace.

Minusy: Velice nákladný typ vhodný pro opravdové labužníky.

Text: Zuzana Veselá
Foto: kasa.cz; obchodni-dum.cz