Tentokrát se jedná o dvě multifunkční trouby a dvě varné desky, které doplňuje nádobí, bez něhož se vaření a pečení neobejde.


Mikrovlnná trouba Bauknecht EMCCE 8138 PT

Přestože se prezentuje jako pouhá mikrovlnná trouba, nabízí, jak je v poslední době u těchto spotřebičů obvyklé, mnohem více funkcí. Kromě základního mikrovlnného ohřevu má i funkci Rapid Defrost pro rychlé a šetrné rozmrazení hluboce zmražených surovin, dále gril a zapékací funkci Crisp, hodící se například pro přípravu pizzy a závinu. Rovnoměrné pečení zajišťuje 3D distribuce mikrovln. Zvolené programy zobrazuje přehledný černobílý textový ProCook displej se stručným popisem a grafickým zobrazením symbolů. Asistent vaření provede i začínající kuchaře celým pečícím procesem, senzory ohlídají požadovaný výsledek.

Trouba patří k vestavným typům, moderní minimalistický design dovoluje její začlenění do většiny kuchyňských sestav. Kapacitu má 31 l, rozměry (v x š x h) 38,5 x 59,5 x 46,8 cm. Příkon 2300 W. Součástí příslušenství je talíř a držák pro Crisp.

 

Multifunkční trouba Bauknecht MW 79 IN

Volně stojící trouba překvapí nevelkými rozměry, přesto však disponuje funkcemi, díky nimž zastoupí klasickou troubu, s jejímž umístěním bývá problém v menších kuchyních nebo garsonkách. K jejímu vybavení patří gril, Crisp, vaření v páře a horký vzduch. Díky systému 3D distribuce mikrovln se energie rozptyluje v troubě rovnoměrně, což zkvalitňuje přípravu pokrmů. I zde na průběh přípravy dohlíží asistent vaření. Objemem je shodná s výše uvedenou vestavnou troubou, průměr otočného talíře má 36 cm. Vnější rozměry (v x š x h) jsou 37,7 x 48,7 x 53,5 cm. Příkon 2200 W.

 


Plynové varné desky iXelium

Vzrůstající ceny elektrické energie nebo nedostačně silné jističe odradí mnohé spotřebitele od pořízení sklokeramických či indukčních varných desek. Kuchyň pak vybavují buď plynovým, nebo kombinovaným sporákem. Stále větší oblibu si získávají na tomto poli plynové varné desky, k nimž patří i dvě varianty desky iXelium od společnosti Whirlpool. To, co je na deskách z pohledu zákazníka nejzajímavější, je nově použitý nerezový povrch iXelium™ upravený nanotechnologií, a to na všech jejich ocelových částech, což deskám zaručuje vysokou odolnost proti poškrabání, korozi a zažloutnutí. Výrobce garantuje, že jejich povrch tak zůstane stále lesklý a neporušený. Na odolnost proti korozi a zežloutnutí desky poskytuje desetiletou záruku. Tento inovativní přístup deskám přinesl i ocenění prestižní cenou iF award. S čištěním mřížek ploten, které jsou v tradičním provedení, bude ovšem i tradiční práce.

Plynová varná deska AKT 780 IXL má rozměry 73 x 51 cm a proti našim zvyklostem 5 hořáků, z nichž jeden je čtyřkorunkový. Ten slouží pro přípravu pokrmů na pánvi Wok, k čemuž se ale musí použít držák, který je součástí balení. Deska je opatřena integrovaným elektrickým zapalováním hořáků, které mají rovněž bezpečnostní ventily. Maximální výkon hořáků činí celkem 11 000 W.

Stejnými technickými parametry i povrchem iXelium se vyznačuje i plynová varná deska AKT 620 IXL. Jediný rozdíl je ve standardních rozměrech 59 x  51 cm a osazení 4 hořáky, jejichž maximální výkon je 7800 W.


Nádobí Tefal Natura

K sadě nádobí z řady Natura přibyly nově pečicí formy a plechy. V nabídce budou jak všechny běžně používané formy od koláčové přes formy na biskupský chlebíček po bábovku, tak i formy na sladké francouzské speciality, jako jsou charlotte či madeleinky.

Kromě toho, že materiál, z něhož je nádobí Tefal vyráběno, je zdravotně nezávadný, neboť neobsahuje nebezpečné olovo a kadmium používané u nepřilnavých povrchů, je u řady Natura rovněž 100% recyklovatelný, což je další ekologický posun oproti roku 2010, kdy firma používala materiál "jen" z 95 % recyklovatelný. Tělo nádobí je vyrobeno ze 100% recyklovaného hliníku, rukojeti pánví a rendlíků jsou ze dřeva z udržitelně obhospodařovaných lesů, stejně i obal, v němž je nádobí ditribuováno, je 100% recyklovatelný. Vnitřní část nádobí je opatřena nepřilnavým povrchem Prometal Pro, což je materiál s tvrdou keramickou bází vyztuženou safírem pro mimořádnou trvanlivost. Nádobí tak nepoškodí ani kovové kuchyňské pomůcky, které jsou běžně pro nepřilnavé povrchy tabu. Hodí se rovněž pro všechny typy spotřebičů od plynu po indukci. Na nádobí se vztahuje dvacetiletá záruka.

 Autor: Zuzana Ottová | Fotografie: Bauknecht, AKT, Tefal