Gorenje BWD1102AX – Cena: 6500 Kč

Bohužel, cena této kuchyňské novinky se stále pohybuje na poměrně vysoké hladině, takže věřte nebo ne, tento typ stále patří mezi ty levnější, které jsou mezi značkovými vyhřívanými zásuvkami momentálně v nabídce.

Hned na první pohled nás zaujala kombinace skla v černé barvě s leštěným nerezem. Líbilo se nám také praktické madlo, rovněž nerezové. Tato zásuvka umožňuje plynulou regulaci teploty v rozmezí 30 až 70 stupňů, při příkonu 400 W.

Maximální naplnění tohoto typu je cca 25 kg, což je až 6 sad nádobí. Uvnitř v zásuvce je protiskluzový povrch, takže není třeba se bát například vylití kávy nebo čaje při teleskopickém výsuvu zásuvky.

Tento typ má také navržen speciální systém cirkulace vzduchu uvnitř zásuvky, díky kterému je schopen během poměrně krátké doby příjemně nahřát jakýkoli druh nádobí.

Zásuvka samozřejmě umožňuje také udržení nápojů a již připravených ohřátých jídel při teplotě, kterou zvolíme. Je určena ke kombinaci s mikrovlnnými nebo kompaktními troubami.

Plusy: Praktické a kvalitní provedení, dostatek prostoru, protiskluzový povrch, teleskopický pružný výsuv.

Minusy: Černé sklo je sice líbivé, ale nehodí se do každé kuchyňské sestavy.

Whirlpool WD 140 IX – Cena: 8100 Kč 

Druhý testovaný typ je sice již o něco dražší, ale již podle obrázku je vidět, že v sestavě kuchyní od Whirpoolu vypadá se svým nerezovým provedením opravdu působivě. Jeho konstrukční zpracování je navíc na nejvyšší úrovni, výrobek je bytelný a kvalitní.

Také madlo je příjemné na uchopení, výsuv je bezproblémový a velice snadný i při vyšším zatížení. Nosnost je stejná jako u první testované zásuvky – 25 kg, což odpovídá asi šesti sadám nádobí, příkon je o malinko vyšší (450 W).

U tohoto typu rovněž lze plynule elektronicky regulovat teplotu, a to v širším rozmezí 30 až 85 stupňů. Cena této zásuvky plně koresponduje s jeho provedením i technickými možnostmi.

Pokud máte pocit, že tento druh spotřebiče využijete (a věřte, že se jej rychle naučíte využívat), a kupujete novou kuchyň se spotřebiči od Whirlpoolu, je pro vás tento typ dobrou volbou.

Plusy: Vynikající konstrukční zpracování, vysoce kvalitní a odolné materiály, široké teplotní rozmezí ohřevu.

Minusy: Tento typ žádné chyby nemá, snad až na nejvyšší cenu v testu. Ta je ale relativní – ohřevné zásuvky bývají i mnohem dražší.

Hotpoint-Ariston D12IX – Cena: 5800 Kč

Poslední testovaný výrobek je produktem na našem trhu pomalu se usazující firmy Hotpoint-Ariston. Nepříliš známému výrobci tak odpovídá i nižší pořizovací cena.

U tohoto typu spotřebiče ale není třeba nějak výrazně dbát na kvalitní konstrukční zpracování, není na něm totiž takzvaně co zkazit. U tohoto typu se nám nelíbilo to, že výrobek je bez madla.

V kompaktní stěně spotřebičů sice díky tomu vypadá velice hezky, přeci jen je ale praktičtější provedení s madlem. Je také mnohem menší a lehčí než předchozí dva testované typy.

To ale není tolik na závadu, protože při běžném použití není třeba nahřívat tolik nádobí. Chybí zde rovněž možnost regulovat plynule teplotu ohřevu.Typ je proveden v průměrně kvalitním nerezu a je určen ke konstrukci pod vestavné trouby.

Plusy: Menší rozměry, nižší pořizovací cena.

Minusy: Nepříliš známý výrobce, chybí madlo na uchopení.

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz