Není trouba jako trouba

I sami výrobci trub tvrdí, že neexistují dva exempláře, které by pracovaly navlas stejně. Pokud už pracujete s vaší troubou řadu let, možná už víte, v kterých místech peče nejvíce a kde je naopak možné nechat pečeni jen takzvaně dojít.

Pokud máte ale troubu novou, přestěhovali jste se, nebo budete jen péci na návštěvě, možná oceníte náš jednoduchý test, který podobné rozdíly v pečení odhalí.

Parní trouba
 Vestavná parní trouba - u nás zatím tolik oblíbená není.

Spolehlivá prověrka

Tento test je opravdu velice rychlý, spolehlivý a levný. Budete k němu potřebovat jeden velký klasický mělký plech a jedno balení světlého toastového chleba. Nyní navolte na troubě funkci, kterou nejčastěji při pečení využíváte, a nechte troubu rozehřát na 180 stupňů (velice často se totiž peče právě při této teplotě).

Než se trouba vyhřeje a zhasne světelná kontrolka, rozložte na plech toastový chleba pěkně jeden vedle druhého. Až bude trouba vyhřátá, vložte plech do trouby a sledujte proces pečení, dokud nezačnou první čtverce chleba hnědnout.

Nyní buďte velice opatrní, neboť se může stát, že se velice rychle některé kousky spálí – v takovém případě test ihned ukončete a plech vyjměte.

Pokud trouba bude péci rovnoměrně a chleba nebude hnědnout s takovými rozdíly, jste šťastnými majiteli poměrně rovnoměrně pečící trouby. Pokud vám nějaké chleby zbyly, můžete test vyzkoušet při dalších zapnutých funkcích, jako je horkovzduch nebo grilování, abyste i je mohli využívat co nejlépe.

Tpustový chléb
 Na test potřebujete pouze plech na pečení a balení toastového chleba.

Co prozradil náš test?

Čím tmavší chléb je, tím intenzivněji v daném místě trouba peče. Znáte-li rozložení intenzity pečení ve své troubě, můžete zhruba odhadnout, po jak dlouhé době můžete moučník nebo pečeni otočit a kde nehrozí jejich spálení.

Náš tip! Výsledek testu si vyfotografujte nebo aspoň zakreslete na papír. Zaznačte si přitom směr, jakým jste plech do trouby vsunuli (lze očekávat, že nejtmavší budou chleby právě v zadní části trouby, naopak u dvířek lze čekat intenzitu pečení nejnižší). Pak už budete vždy vědět, jak vaše trouba peče.

Trouba
 Ani nová trouba není zárukou, že upečete cukroví na jedničku. Musíte s ní umět pracovat...

Která trouba je nejlepší?

Elektrická, plynová nebo horkovzdušná? Moderní technologie jsou již na takové úrovni, že některé domácnosti si dokonce vystačí pouze s kvalitní mikrovlnnou troubou, která zvládá také funkci pečení. Takových domácností je ale menšina.

Většinou tedy narazíme na problém, jakou troubu vybrat. Již několik let je nejoblíbenější trouba horkovzdušná, která umožňuje pomocí ventilátoru rovnoměrnou distribuci horkého vzduchu v troubě. Díky tomu můžeme péci více plechů najednou a minimalizuje se riziko spálení na místech, kde teplo působí nejintenzivněji. Proudící vzduch ale některá jídla vysušuje a nehodí se na ně. Počítejte také s tím, že horkovzdušná trouba pracuje intenzivněji a stačí cca o 10 až 15 % nižší teplota než u trouby klasické.

Také trouby plynové některé pokrmy vysušují, navíc jsou známy právě obtížnou regulací teploty a nerovnoměrností pečení. Jedinou výhodou plynových trub je tedy jejich nízká pořizovací cena a relativně levný provoz.

Klasikou tak zůstává trouba elektrická, která ve své dražší verzi nabízí také funkci horkovzduchu. Výhodou elektrických trub je poměrně přesná možnost regulace teploty zpravidla v rozmezí od 50 do 250 stupňů. Další výhodou elektrických trub je velké množství funkcí (gril, horkovzdušná trouba, horní a spodní ohřev, ventilátor atd.). Zvážit můžete také nákup trouby parní, která zatím není u nás tak rozšířená, přestože nabízí rychlé a zdravé pečení.

Text: Zuzana Veselá
Foto: bestvacuum.com; mrpeacockstyle.blogspot.com; homeappliances.wordpress.com