Eta 1110 90000 – Cena: 2000 Kč

Indukční vařičPrvní testovaný typ značky Eta s příkonem 2000 W je velice prakticky řešen. Ovládání je velice jednoduché, za což přístroj vděčí zejména přehlednému displeji.

Keramická varná deska zůstává i během vaření studená na dotyk, takže nehrozí žádné nebezpečí ani dětem a domácím mazlíčkům. S vařením na této plotně dosáhnete díky indukci úspory času i energie.

U tohoto typu ale lze označit účinnost ohřevu za ještě lepší než u jiných výrobků v této cenové kategorii. Průměr plotny je dostatečných 17,5 cm. Teplotu lze regulovat v širokém rozmezí od 60 do 240 stupňů. Oceňujeme také opravdu bezpečný provoz, jehož je docíleno celou řadou ochranných prvků – přístroj se automaticky vypíná, je-li odstaveno nádobí, samozřejmostí je pojistka proti přepětí a přehřátí a protiskluzové nožičky.

Plusy: Velký a přehledný displej vhodný i pro seniory, kvalitní zpracování, řada bezpečnostních prvků.

Minusy: Design přístroje je zbytečně strohý a nenápaditý.

Goddess IC 512 Speedy – Cena: 1700 Kč

Indukční vařičDruhý testovaný vařič je typickým příkladem toho, že i jednoploténkové indukce mohou mít pěkný a zajímavý design. Příkon tohoto typu je stejný jako u předchozího spotřebiče. Tento typ také zvládá ohřev takřka bleskově, během několika vteřin. Ovládá se kombinovaně otočným ovladačem, přičemž nastavení lze zkontrolovat na LED displeji.

Vařič má celkem deset různých programů v teplotním rozmezí od 60 do 220 stupňů. Je možno volit mezi dvěma druhy ovládání – režim heat pracuje na výkon zvolený v rámci stupňů od 1 do 10 stále konstantně, režim temp zase zapíná termostat tak, aby byl neustále schoval udržet zvolenou teplotu.

Plusem tohoto typu je také timer, který lze nastavit až na 3 hodiny. Tento typ se hodí pro nádoby v širokém rozpětí velikostí dne od 12 do 21 cm. Disponuje širokou škálou bezpečnostních prvků, srovnatelných se spotřebičem značky Eta.

Plusy: Líbivý vzhled, velice propracovaný systém ovládání, dobré zpracování.

Minusy: Funguje jen do 220 stupňů a není určen pro větší nádobí.

Hyundai IND 111– Cena: 1400 Kč

Indukční vařičPoslední testovaná indukce patří mezi nejlevnější typy. Příkon je shodný s předchozími dvěma testovanými vařiči – 2000 W. Také tento typ pracuje velice rychle a zůstává po celou dobu přípravy dokonale chladným na povrchu.

Oceňujeme moderní a praktické dotykové ovládání s LED displejem a dalšími kontrolkami funkce. Vařič disponuje celkem deseti teplotními stupni od 60 do 240 stupňů, vždy s posunem o 20 stupňů. Tento typ se hodí i pro větší nádoby – zvládne nádobí od 12 do 26 cm. Také u tohoto typu lze nastavit časovač až na 180 minut. Také u tohoto typu lze kladně hodnotit velice snadnou údržbu a velice jednoduché, ale zároveň bezpečné ovládání.

Plusy: Nejlevnější typ, zvládá i vyšší teploty a rozměrnější nádobí.

Minusy: Vzhledem k nižší ceně možná kratší trvanlivost výrobku.

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz