Philips HR 2870/50 – Cena: 1800 Kč

Stolní mixér značky Philips se pohybuje ve střední cenové Philips HR 2870/50 kategorii, za tuto cenu ale může uživateli nabídnout celou řadu praktických funkcí. Patří mezi moderní typy, kterým není cizí příprava aktuálních dipů, shaků, koktejlů, ale samozřejmě také klasických pochutin, jako jsou polévky nebo ovocné šťávy. Nádoby jsou velké na přípravu dvou porcí pokrmů (600 ml). Navíc tento typ disponuje sekáčkem například na cibuli, česnek nebo zázvor. Navíc dostanete dvě další nádobky vhodné k přenášení a uchování potravin, v balení je také praktická kuchařka. Typ disponuje dvěmi rychlostmi, klasickou a turbo-rychlostí. Příprava díky tomu trvá opravdu pouhých několik vteřin. Příkon činí 250 W. Údržba je u tohoto typu velice jednoduchá, jednotka s nožem je také vyjímatelná. Nože jsou vyrobeny z kvalitní nerez oceli, která něco vydrží. Design v kombinaci stříbrné s černými prvky je moderní a líbivý na pohled.

Plusy: Turbo rychlost, sekáček, široké příslušenství s možností uchování potravin v dalších nádobkách, aktuální model z mnohostranným využitím

Minusy: Tento typ není, mimo nižšího příkonu, marnou volbou.

Kenwood BL 721 – Cena: 2300 Kč

Mixér značky Kenwood má asi o pětistovku vyšší pořizovacKenwood BL 721í cenu. Přístroj má zajímavé červeno-šedé provedení, které se hodí do moderních barevných kuchyní, ale i do usedlejších interiérů jako ozvláštnění. Příkon činí 550 W, spotřebič disponuje rovněž dvěmi rychlostmi. Nádoba, která je vyrobena ze skla, má v tomto případě o něco větší objem – 1,5 litru, a dokáže tak naráz připravit pokrmy či nápoje pro celou rodinu. Také v tomto případě jsou nože vyrobeny z kvalitní nerez oceli, které zvládnou dokonce i drcení ledu. U tohoto typu nacházíme patentovaný systém KENLOCK, který umožňuje bezpečně uzamknout uzávěr pomocí odměřovacího pohárku. Kryt s integrovaným odměřovacím pohárkem představuje velké usnadnění při vaření. Nože jsou i v tomto případě snímatelné, a tím je možné je snadno omývat. Bezpečnostním i praktickým prvkem je také kovový podstavec, který zaručuje stabilitu přístroje, zároveň ale také dobře esteticky působí. Plusem je také integrovaný naviják kabelu, díky kterému nezabírá přístroj další zbytečné místo.

Plusy: Atraktivní design, patentovaný systém krytu, naviják kabelu, kovový podstavec.

Minusy: Nejdražší z testovaných typů. Také skleněná nádoba není příliš praktická.

Elektrolux ASB 2600 – Cena: 1620 Kč

Spotřebič značky Elektrolux patří mezi nejlevnější v tElektrolux ASB 2600estu, přesto disponuje nejvyšším příkonem 600 W a třemi rychlostními stupni. Tento typ je sice v bílém provedení, přesto nepůsobí fádně díky masivnímu plastu a hezké nádobě s názorným značením. Nádoba má stejnou kapacitu jako u předchozího typu (1,5 litru). Víčko je prakticky vyvedené se zobáčkem na nalévání a uzávěrem. Nádržka je ale vyrobena ze skla. Mimo třech rychlostních stupňů a pulsního spínače disponuje tento spotřebič ještě rozbíječem ledu zvaným „ice crush“ – ideální technologie na sorbety a ledové tříště. Plusem je také bezpečné tlačítko pro impulsní provoz. U tohoto typu velice kladně hodnotíme také speciální šestikřídlý nerezový nůž s vroubky, které zaručují maximální efektivitu mixování.

Plusy: Nejlevnější testovaný typ, kvalitní provedení, tři rychlosti chodu, kvalitní nůž vhodný i na led.

Minusy: U tohoto typu jsme žádné nedostatky nezaznamenali a považujeme ho tedy za vítěze testu!

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz