Zelmer 480.4 expressive line – Cena: 1200 KčZelmer 480.4 expressive line

Na první pohled velice pěkně zpracovaný, moderní typ mixéru. K dostání je v usedlejší kombinaci bílé s šedou, ale také v kombinaci bílé se zářivou zelenou barvou. Oceňujeme příjemně ergonomicky tvarované držadlo přístroje, které se snadno drží i při vyšších otáčkách. Příkon činí 400 W, a to při celkem dvanácti rychlostech! Pro rychlé a efektivnější sekání a mixování jistě využijete také tlačítko turbo, které například u mléčných koktejlů dokáže vykouzlit dokonalou, lákavou pěnu. K přístroji dostanete nádobu na mixování s víčkem, díky kterému lze hotové potraviny přímo v misce i skladovat. Nádobka má slušný objem 1,2 litru. K příslušenství patří i šlehací metla pro šlehání pokrmů. Na typu nás zaujal nejen moderní vzhled a nízká pořizovací cena, ale také příjemná manipulace, poměrně efektivní sekání i mixování a velice tichý chod. Přístroj je také velice lehký do ruky a nezabírá v domácnosti zbytečné místo.

Plusy: Moderní vzhled, dobré zpracování.

Minusy: Nejnižší příkon z testovaných typů.

Philips HR1364/00 – Cena: 1000 KčPhilips HR1364/00

Velice uživatelsky oblíbený typ za příznivou cenu. Přístroj je poměrně slušně dílensky zpracován a má příjemné provedení, které se hodí do každé kuchyně. Převažuje bílá barva kombinovaná s modrými prvky. I zde najdeme dobře tvarovanou rukojeť, která padne přímo do dlaně. Přístroj má vyšší příkon – 600 W, přesto ale nelze typ hodnotit jako efektivnější při práci. Nelze totiž u něj účinně regulovat rychlost, má jen jednu jedinou, což již u moderních přístrojů nebývá. Za druhý rychlostní stupeň bychom mohli považovat funkci turbo sekání/mixování, která je u tohoto typu skutečně o něco rychlejší než u prvního testovaného. Na sekáčku oceňujeme přítomnost speciálních patentovaných čepelí, které zvládnou sekání jak po horizontále, tak po vertikále. K dokonalému nasekání tak potřebujete o něco méně času a energie. K přístroji patří uzavíratelná nádobka, držák na stěnu, šlehací metla a odměrka – celkově tedy typ zabere o trochu více místa než první testovaný. Nádobku i odměrku ale lze využít běžně v kuchyni, nejen při mixování a sekání potravin.

Plusy: Nejlevnější testovaný typ, příjemně sedí v ruce.

Mínusy: Přístroj disponuje jen jednou rychlostí chodu.

Bosch MSM 7700 – Cena: 1996 KčBosch MSM 7700

Poslední testovaný typ patří do kategorie o něco dražších tyčových mixérů. Cenu pocítíme především na bytelnějším a o něco kvalitnějším provedení z trvanlivějších materiálů. Krásný modrý lesklý čelní panel je chráněn před poškrábáním ochranným filmem. Mírný rozdíl pocítíte i při samotném chodu, tento typ je totiž o něco výkonnější než předchozí testované (příkon má 750 W). Mixér sedí výborně v ruce díky tvarované rukojeti a protiskluzové úpravě. Typ disponuje dokonce i ukazatelem rychlosti, disponuje samozřejmě i turbo chodem. Má speciálně vyvinutý motor, který je nejen tichý, ale také dokáže fungovat bez vzniku nežádoucích vibrací. Oceňujeme velice ostrou, kvalitní čepel se čtyřmi břity pro efektivnější sekání. Přístroj má také nejširší příslušenství, které zahrnuje mixovací nádobu s měrkou, univerzální nádobu na sekání s nožem z nerezové oceli a kvalitní nerez-ocelovou metlu na sníh. Příslušenství, až na sekací nůž, je možné umýt v myčce.

Plusy: Velmi kvalitní provedení, široké příslušenství, nulové vibrace a velice tichý chod.

Minusy: Nejvyšší pořizovací cena. Přesto, pokud využíváte tento typ spotřebiče často, doporučujeme připlatit si – rozdíl je opravdu patrný.

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz