Příprava cukrové vaty v domácích výrobnících je snadnou a také levnou záležitostí. Odpadá rovněž riziko zdravotních problémů, které je u jídla ze stánku značné.

Do přístroje pomocí odměrky nasypete krystalový cukr, případně přidáte potravinářské barvivo. Můžete použít i speciální ochucený cukr, určený pro výrobu vaty. Po zapnutí přístroje se cukr rozpustí a z rotační hlavy začne vycházet vyrobená vata, kterou už jen namotáváte na tyčinky, jež jsou součástí balení. Záleží na šikovnosti nebo spíš na časem získaném grifu, jak se vám podaří vatu namotat do úhledných kokonů a kolik jich z jedné dávky utočíte.

Výroba vaty je skutečně jednoduchá, ovšem jisté nebezpečí představuje horký cukr, tudíž by se o ni neměly pokoušet menší děti. Také je třeba dávat pozor, aby na sebe děti přístroj s horkým cukrem nezvrhly nebo se jinak neporanily o horkou a rotující hlavu spotřebiče.

Čištění spotřebiče po použití je nenáročné. Provádí se pouze vlhkým hadříkem nebo jemnou stranou mycí houbičky a následným utřením utěrkou do sucha.

Všechny výrobníky na trhu fungují na stejném principu, vybírat tedy můžete zejména očima. Vyplatí se přihlédnout ke konstrukci spotřebiče a jeho příslušenství.

 


Ariete Disney 2970

Zřejmě nejlevnější spotřebič svého druhu na trhu. Děti potěší atraktivní disneyovský vzhled. Po vnějším obvodu mísy poskakují v pouťovém reji balónků nejznámější postavičky jako Mickey Mouse, Minnie, Goofy či Donald. Maximální příkon spotřebiče činí 550 W.

Reakce majitelů se značně různí. Jedni si pochvalují, že vata je jako ta z pouti, druzí zase říkají, že se jí nevyrovná. Co je u přístroje zjevně negativní, je absence průhledného krytu zamezujícího stékání nebo rozstřikování cukru mimo nanášecí nádobu.

Cena na Mall.cz 479 Kč.


Výrobník cukrové vaty Orava CM-550

Druhý v cenovém pořadí je výrobek slovenské provenience. Bílo-černý design se uplatní v každé kuchyni, ale otevřenou cestu má rozhodně do těch moderních, spíše minimalisticky řešených. Příkon přístroje je 500 W. Kryt nádoby z průhledného plastu zamezuje rozstřik cukru během provozu.

Cena u výrobce 799 Kč.

 

 

 


Princess 29 2993

Elegantní výrobník v decentní bílé barvě se shodne s každým interiérem. Výkon spotřebiče 400 W. Přísavné nožičky a průhledný kryt zvyšují bezpečnost provozu.

Cena v e-shopech od 1 290 Kč.

 

 

 

 

 

 

 

Děti milují cukrovou vatu, ale také objevování nových světů - třeba ve vaší kuchyni. Víte, jaká nebezpečí hrozí dětem v kuchyni?Autor: Zuzana Ottová | Fotografie: Ariete Disney, Orava, Princess, www.isifa.com