Kávovary NESCAFÉ Dolce Gusto existují na našem trhu už nějaký ten pátek. NESCAFÉ a KRUPS nyní přicházejí s vylepšeným přístrojem KP210, který kromě ještě atraktivnějšího designu přináši oproti původní verzi několik vylepšení. Tento roztomilý, designově vydařený kávovar se vejde i do menších kuchyní, což z něj dělá praktického pomocníka. Je vhodný i pro baristy (barista, to je ten, kdo profesionálně připravuje kávu - pozn. red.) amatéry. Káva se v něm připravuje z kapslí NESCAFÉ Dolce Gusto, které prodává firma Nestlé. Nemusíte tedy tak přemýšlet, jaký typ kávy je vhodný, stačí se rozhodnout, jestli si raději dáte Espresso, Capuccino nebo horkou čokoládu.

Použití kapslí Dolce Gusto je velmi jednoduché

Kávové kapsle

Kapsle jsou vlastně plastové kelímky, které mají uvnitř dvě membrány. Připravit z nich kávu by zvládlo snad i malé dítě. Stačí kávovar zapnout, vložit kapsli (neotevírat), spustit propichovací páku, která jehličkou propíchne víčko, a zatáhnout za páčku. Kávovar začne pod tlakem 15 barů tlačit horkou vodu přes kapsli a do hrníčku vám vytéká krásná napěněná káva, případně mléko. 

Ano, pokud jste v NESCAFÉ Dolce Gusto ještě kávu nepřipravovali, vězte, že dodává v kapslích i mléko. Nepotřebujete tak kromě kapslí, vody a kávovaru opravdu nic. U Latte Macchiata tak návod říká, že naplníte šálek asi do tří čtvrtin mlékem z bílé kapsle, pak kapsli vyměníte a doplníte šálek kávou z hnědé kapsle. Během plnění šálku se můžete kochat nádherným efektem, kdy se hnědá káva míchá s napěněným sněhobílým mlékem – opravdu jako na fotografiích. Ať už jste začátečník nebo připravujete kávu roky, každá káva z NESCAFÉ Dolce Gusta je stejně kvalitní.

Druhy kávy

Připravit si v tomto kávovaru můžete různé druhy kávy i horkou čokoládu či ledové Cappuccino, výroba všech je velmi jednoduchá – stačí protlačit pod vysokým tlakem horkou vodu přes 1 nebo 2 kapsle. Máte na výběr z těchto druhů:

Kapslí Dolce Gusto je mnoho druhů - uvaříte z nich malé Espresso, velké mléčné Latte Macchiato i svěží ledovou kávu

  • Espresso – silná aromatická káva s hustou sametovou pěnou. K dostání je i silnější nebo naopak bezkofeinová varianta
  • Capuccino – espresso s čepicí z husté mléčné pěny
  • Latte Macchiato – káva podávaná obvykle ve vysoké sklenici, espresso s horkým mlékem a mléčnou pěnou
  • Café Lungo – pro ty, kteří preferují větší kávu než je malé espresso
  • Chococino – aneb výborná horká čokoláda s mléčnou pěnou

Od dubna si můžete zakoupit i ledovou variantu, Capuccino Ice, pro kterou se spouštěcí páčka nastavuje do polohy „studená voda“. Všechny kávové kapsle obsahují praženou mletou kávu z nejkvalitnějších aromatických zrn kávy Arabica.

Kávovar KRUPS

NESCAFÉ Dolce Gusto, to není kávovar, to je celý program na vaření kávy. Kromě dobré kávy v kapslích je základem programu kvalitní kávovar. Ten vyrábí značka KRUPS, přední výrobce přístrojů na přípravu kávy a Espressa.

Dolce Gusto kávovar - Krups KP210

Kávovar si můžete vybrat ze tří barev, kromě oblíbené červené se vyrábí také v decentní černé a jemné béžové. Design je opravdu povedený a všechny tři barvy mu sluší. 1,5 litrová nádoba na vodu se snadno vyjímá a snadno udržuje. Kávovar je během několika málo sekund připraven k použití. Použitý tlak 15 barů zaručuje u každé kávy či mléka lahodnou hustou pěnu. Nerezový držák na šálek je nastavitelný na jakoukoliv výšku sklenice.

Spolu s kávovarem dostanete také 2 hrníčky: bílý porcelánový s podšálkem na Capuccino a vysokou sklenici na Latte Macchiato, také speciální balení 16 kapslí s mixem různých druhů kávy. Pokud nemáte svůj oblíbený buclák, káva v nich vám bude chutnat, nebo potěší vaše návštěvy.

Zhodnocení

Plusy: Příjemný design. Malé rozměry, díky kterým se vejde i do menších kuchyní. Jednoduché ovládání, každá káva ve stejné kvalitě bez závislosti na obsluze. Velmi snadná údržba – veškeré části vyjímatelné (nádržka na vodu, odkapávač pod šálkem). Výjimečně čistý způsob přípravy kávy díky kávě uzavřené v kapslích.

Minusy: To, že v NESCAFÉ Dolce Gusto lze vařit kávu jen z konkrétních kapslí, může být jak výhoda, tak nevýhoda. Vaření kávy je opravdu jednoduché a káva je kvalitní. Na druhou stranu někomu nemusí chuťově vyhovovat, i když v naší redakci se nikdo takový nenašel. Překážkou může být také cena kapslí.

Cena: Kávovar seženete momentálně za výhodnou cenu 3199 Kč třeba na Homecook.cz. Kapsle podle druhu 7,50 (Espresso) až 15 Kč (Capuccino, cena za 2 kapsle - kapsle na kávu + kapsle na mléko).

Všechny vámi připravevé kávové speciality budou vypadat i chutnat jako z opravdové kavárny, ale za mnohem příznivější ceny.

Více informací na www.dolce-gusto.cz a www.krups.cz

Text: Bára Heřmanská
Foto: NESCAFÉ Dolce Gusto, Krups