Klikněte pro větší snímek!Holden MM 42 – Cena: 949 Kč

Jde o univerzální kuchyňský robot s příkonem 400W, se třemi vyjímatelnými a vyměnitelnými mlecími sítky o průměru otvorů 3, 5 a 7 milimetrů. Nože jsou vyrobeny z  kvalitní kalené oceli. Funkce „pulse“ zajistí svým přerušovaným chodem bezpečnou práci strojku, plastová pojistka je dobrá proti přetížení motoru a gumové nožky zase zajišťují stabilitu celého přístroje. Bílý a zaoblený plastový design vyššího přístroje je doplněn kovovými částmi. Bonusem v příslušenství je přídavný strouhač s třemi nástavci na krouhání, jemné a hrubé strouhání, rovněž speciální nástavec k výrobě klobás není k zahození.

Plusy: Univerzální použití díky slušnému příslušenství, několik bezpečnostních prvků a dobrá cena mlecího strojku.

Mínusy: Slabší příkon, nepříliš elegantní vzhled.

Klikněte pro větší snímek!Moulinex ME401141 – Cena: 2010 Kč

Tento elektrický mlýnek má příkon 450W, kovovou hlavu a umele až 1 kg masa za minutu. Sympaticky působí oblý tvar přístroje trochu připomínající vajíčko, je v bílé barvě. Dva děrované kotouče na hrubé a jemné mletí i strouhání doplňují tři řezací kotouče na krájení plátků. Vše je vyrobeno z kvalitní oceli. Spolu se třemi formami na tvarování mletého masa (steak, ryby, nugety) a s ukládacím prostorem pro kotouče je velmi dobrou volbou. K němu navíc dostanete presovač citrusů s přímým servírováním ve shodném designu jako celý mlýnek.

Plusy: Početné vybavení příslušenství ke strojku a hezký design.

Mínusy: I přes vyšší cenu je to dobrá volba.

Klikněte pro větší snímek!Zelmer Diana 886.5 SL – Cena: 2169 Kč

Stroze elegantní elektrický mlýnek od firmy Zelmer se pyšní váhou jen 3 kg, příkonem 550W a jištěním motoru před přetížením v případě zablokování. Ke strojku s mlecí komorou o průměru 50 mm obdržíte kotouče na hrubé a jemné mletí o průměru 4 a 8 milimetrů a také řeznický nástavec k plnění střívek. Jeho koupí získáte elegantní a praktický přístroj pro kuchyni.

Plusy: Elegantní vzhled, vysoký příkon a nízká hmotnost.

Mínusy: Méně početné příslušenství.

Zelmer Diana 886.5 SY – Cena: 1699 Kč

Tento elektrický mlýnek o příkonu 550W má k mlecí komoře o průměru 50 mm ve výbavě kotouče pro super jemné, jemné a hrubé mletí o průměrech 3, 4 a 8 milimetrů. Klikněte pro větší snímek!Jeho váha opět nepřesáhne 3 kilogramy a vyšší bíle zaoblený design je příjemný. U této značky nepřekvapí jištění motoru před přetížením v případě blokování, součástí příslušenství je také řeznický nástavec na plnění střívek.

Plusy: Nízká váha strojku, příkon, dobrá cena.

Mínusy: Menší množství doplňků ke strojku.

Text: Pavla Zigová

Foto: www.eberry.cz; www.tefishop.cz; www.vseprorodinu.cz; www.eod.cz; www.profimedia.cz