Goddess GODSCA 102 – Cena: 750 Kč

První testovaná váha nás zaujala svým zajímavým barevným. Je schopná vážit již od 1 gramu až do 5 kilogramů.

Přístroj má v sobě nahranou databázi sedmi základních nutričních hodnot vybraných 999 potravin. Základními nutričními hodnotami se v tomto případě rozumí kalorie, sodík, bílkoviny, tuky, sacharidy, cholesterol a vláknina.Váha by tedy měla znát všechny běžné suroviny, s kterými v kuchyni v našich zeměpisných šířkách můžeme přijít do kontaktu.

Umožňuje navíc praktické sčítání nutričních hodnot až 99 potravin. Váha tak je schopna zjistit výživovou hodnotu pokrmu, i když se skládá z několika druhů potravin.

Vážící podnos je prakticky odnímatelný. Typ má navíc také minutku s akustickou signalizací a teploměr. Samozřejmostí je dovažovací funkce „tare“, která mj. dovede odpočíst váhu nádoby.

Velký LCD displej s modrým podsvícením indikuje slabou baterii a přetížení přístroje.

Plusy: Možnost sčítání nutričních hodnot, minutka a teploměr, možnost vážení do 5 kg.

Minusy: Modré podsvícení urychluje vybití baterie.

Eta 3776 90000 – Cena: 540 Kč

Váha značky Eta má velmi příznivou cenu a elegantní provedení, které se hodí snad do každé kuchyně. Je malá a skladná. Maximální zatížení této váhy je ale o něco menší než u prvního testovaného typu – do 3 kg.

Typ je rovněž vybaven funkcí dovažování (tare). Přesnost vážení je ale i zde spolehlivá, na 1 gram. Přístroj není vybaven mísou na vážení. Za tímto účelem lze ale využít jakoukoli jinou mísu z kuchyně, a její váhu odpočíst funkcí „tare“.

Váha je ale vybavena deskou z tvrzeného skla, na kterou lze potraviny položit. Tato váha váží něco přes půl kilogramu a k jejímu chodu budete potřebovat dvě baterie typu CR2032, které nejsou součástí balení.

Díky menšímu, a ne tak výrazně podsvětlenému displeji, vydrží baterie déle než u první testované váhy. Váha ukazuje základní hodnoty (proteiny, tuk, karbohydráty, energii v kJ i v kcal, cholesterol) a také dokáže orientačně určit obsah chlebové složky.

Výběr je zde z 2771 druhů potravin. Po ukončení vážení se váha automaticky vypne.

Plusy: Kvalitní provedení, široká škála nastavených potravin pro výpočet nutričních hodnot.

Minusy: Oproti první testované váze nižší maximální zatížení.

Topcom Diet Scale 400 – Cena: 740 Kč

Na této váze se nám velice líbí její kvalitní nerezové provedení, její skladnost a nízká hmotnost. Přesnost vážení je i zde na 1 gram, maximální zatížení 3 kilogramy.

Přístroj funguje na 4 klasické baterie AAA, které by měly nějakou dobu vydržet. Přístroj má velký, dobře čitelný displej, který indikuje také hrozící přetížení váhy.

Dokáže ukázat obsah tuku, cholesterolu, proteinů, karbohydrátů, energie v kJ i kcal a jiné přednastavené potravinové hodnoty.

Přístroj ale rozlišuje jen 476 vybraných potravin. Automaticky se vypne po dokončení vážení.

Plusy: Pěkné nerezové provedení, je lehká a skladná.

Minusy: Menší počet přednastavených potravin, neprověřený výrobce.

Verdikt:

V testu vítězí váha značky Eta – nízká cena, nejvyšší počet přednastavených potravin pro výpočet nutričních hodnot i prověřený výrobce ji staví na první místo.

Text: Zuzana Veselá
Foto: logicky.cz; obchodni-dum.cz