Beaba EXPRES CaramelBeaba EXPRES Caramel – Cena: 1100 Kč

Firma Beaba nabízí kompletní sortiment pro péči o miminka. Ohřívačky kojeneckých lahví dodává i v provedení do auta, ale také celý servírovací jídelní set nebo dávkovač sušeného mléka a mnohé další užitečné produkty. Tato ohřívačka je dodávána ve dvou barevných provedeních – sorbet (zelená) a caramel (světle hnědá). Samozřejmě od ohřívačky kojeneckých láhví si slibujeme zejména její rychlost, v čemž je tento typ, jak už název napovídá, nejefektivnější. Dokáže ohřát plnou kojeneckou láhev mléka do 2 minut, kaši do 5 minut. Přístroj funguje na bázi uzavřeného ohřívacího prostoru, kde začne cirkulovat horký vzduch. Tím je zaručen rovnoměrný a rychlý ohřev. Výrobce navíc garantuje ohřev na přesně stanovenou teplotu, tu už tedy není třeba kontrolovat. Jedná se o novinku na našem trhu, a až na vyšší pořizovací cenu, nás velice pozitivně překvapila. Také údržba přístroje je bezproblémová.

Plusy: Novinka na trhu s opravdu expresním ohřevem a kvalitním provedením.

Minusy: Vyšší pořizovací cena.

Tefal BH7366J8Tefal BH7366J8 – Cena: 800 Kč

Druhý testovaný produkt od firmy Tefal je také v nabídce teprve krátce, tento výrobce je již ale na trhu prověřený a standardně dodává kvalitní pomocníky pro péči o miminka. Tento typ není běžnou obyčejnou ohřívačkou kojeneckých láhví, funguje totiž na podobné bázi jako termoska. Celá ohřívačka je totiž vlastně jakousi termotaškou, do které se láhev uzavře. Výhodou tedy je, že láhev nemusí mít přesně dané rozměry ani být od určitého výrobce, nesmí ale mít větší obsah než 1,5 litru. Ohřívačka je schopna udržet teplotu lahve po dobu 3 hodin. Lze ji ale použít i pro samotný ohřev. Funguje také v autě, pokud ji jednoduše napojíme do zásuvky pro zapalovač. Doba ohřevu se pohybuje kolem 12 minut. Právě díky systému kvalitních pouzder – izotermickému a nylonovému, se nám typ také líbil. Oceňujeme velice praktické využití, možnost prát pouzdro v pračce a nosit ji přes rameno. Má také několik praktických kapes a nádobku na sušené mléko, kterou lze mýt v myčce.

Plusy: Novinka na bázi ohřevu v termoláhvi, vhodná na cesty. Příjemný vzhled s praktickými úložnými kapsami a možností praní pouzdra.

Minusy: Je vhodná spíše na cesty, pro použití na doma není vzhledem k rychlosti příliš praktická.

Ardes M2001 – Cena: 637 Kč

Tento typ ohřívačky patří mezi ty levnější, což se v tomto případě Ardes M2001projevilo především na celkovém vzhledu přístroje. Na první pohled moc nezaujme, navíc ani nevypadá, že by bylo určeno pro péči o malé děti. Odmyslíme-li si ale vzhled, je i tento typ praktickým pomocníkem. Ohřev realizuje poměrně rychle, a to jak doma, tak i v autě. Adaptér pro použití v autě je součástí příslušenství. Navíc se rovněž hodí jak pro láhve s mlékem, tak i s přesnídávkami. Teplotu je možno nastavit dle vlastních potřeb pomocí termostatu. Přístroj je vybaven bezpečnostní teplotní pojistkou a dvěma světelnými kontrolkami. Tento typ je, i přes horší dílenské zpracování, poměrně praktický. I přes nižší pořizovací cenu a menší kvalitu vám určitě po dobu, kdy budete ohřívat svému potomkovi láhve, dobře poslouží.

Plusy: Nízká pořizovací cena, využití doma i v autě. Ohřívá mléko i přesnídávky.

Minusy: Možné horší dílenské provedení, nepřitažlivý vzhled.

Text: Zuzana Veselá
Foto: forbaby.cz; zbozi-philips.cz; obchodni-dum.cz