Moulinex ME4111 3EMoulinex ME4111 3E – Cena: 1940 Kč

Pro tento mlýnek plně platí rčení „malý, ale šikovný“. Dokonce i nespočet dalších nástavců má u mlýnku vyhrazený svůj úložný prostor. Tento typ disponuje příkonem 1200 W – i díky němu je mlýnek velice rychlý, zvládne umlít kilogram masa za minutu! Kovová hlava zase zaručuje delší životnost, než mají obyčejnější mlýnky. K přístroji patří dva kvalitní kovové kotouče pro jemné a hrubé mletí. Navíc u tohoto typu jsou ještě 3 řezací kotouče – na krájení plátků, hrubé strouhání a jemné strouhání. Tedy konec odřených rukou od obyčejného struhadla – tento mlýnek můžete použít i třeba na strouhání zeleniny. Praví gurmáni pak ocení i nástavce pro plnění klobás a přípravu masových kuliček. K mlýnku jsou přiloženy další formy pro tvarování mletého masa – nástavec na nugety je užitečný, méně asi využijete nástavec na ryby a steaky. K přístroji patří také mechanický lis na citrusy.

Plusy: Nejnižší cena, velké množství dalších dílů.

Minusy: Složitější orientace v jednotlivých dílech při skládání mlýnku.

Philips HR 2725/00Philips HR 2725/00 – Cena: 2450 Kč

Tento mlýnek má výbornou výkonnost motoru, dokonce ještě větší než první typ. Přístroj o příkonu 1300 W zvládne za minutu asi 1,5 kg masa. Líbí se nám i kombinace bílé se žlutým a oranžovým nádechem – praktické a osvěžující pro každou kuchyň. K přístroji dostanete také několik dalších dílů (celkem 7). Mezi ně patří nástavec pro hrubé a jemné mletí, dva kotouče pro zpracování masa (včetně rybího a drůbežího). Oceňujeme ale dva kotouče pro výrobu čerstvých těstovin – díky tomuto typu se vyhnete složitému ručnímu vyrábění domácích těstovin! Můžete jej využít také k přípravě cukroví, a to ve třech tvarech. Navíc dostanete také dva plnící nástavce na párky. V případě, že hrozí přehřátí motoru, přístroj se automaticky vypíná, aby se zabránilo shoření spotřebiče. Přístroj je opravdu dobře řešený – má jak úložný prostor pro přívodní šňůru, tak i prostor pro misku na maso.

Plusy: Kvalitní výkonný motor, bezpečnostní pojistka, ruční výroba cukroví a těstovin.

Minusy: Vzhledem k vyšší ceně by použité materiály u některých dílů mohly být kvalitnější.

Eta 2075 9000Eta 2075 9000 – Cena: 2380 Kč

Poslední testovaný mlýnek nemá příliš zajímavý vzhled, použité materiály se ale jeví jako nejkvalitnější. Také maso umleté tímto mlýnkem je jedním slovem dokonalé. Největším plusem tohoto typu je snadné a rychlé sestavení mlýnku před použitím. Mimo mletí všech druhů masa prostřednictvím třech různých mlecích destiček nabízí tento typ také plnění uzenářských produktů, jako jsou jitrnice nebo klobásky. Oceňujeme možnost strouhání sýra a zeleniny, a to také hned ve třech stupních hrubosti. Plusem je také možnost přípravy tzv. strojkového cukroví, které vyráběly už naše babičky, a protlačení těsta na domácí nudle či špagety. Všechny díly jsou vyrobeny z kvalitní tvrzené oceli, velice snadno se vyměňují a také udržují. Jako jediný tento typ disponuje funkcí zpětný chod, kterou ale asi příliš nevyužijete. Přístroj je také ze všech testovaných mlýnků nejtišší. Napájecí kabel je také nejdelší – měří 1,2 metru (u ostatních testovaných mlýnků metr).

Plusy: Velice snadná manipulace a údržba, největší kvalita provedení.

Minusy: Žádné nedostatky kromě méně atraktivního vzhledu. Tento typ je vítězem testu!

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz