Fagor BV – 480 – Cena: 1469 Kč Mixér Fagor BV – 480

Mixér od Fagoru má pěkný moderní design. Příkon činí v tomto případě 450 W. Tento typ disponuje třemi rychlostmi chodu a součástí je také skleněná nádoba o objemu 1,5 litru. Základem každého mixéru je kvalitní nůž – u tohoto typu se jedná o nůž čtyřramenný, vyrobený z nereze, který hravě zvládne i drcení ledu. Přístroj disponuje tzv. pulsním spínačem, který zajišťuje uvedení do chodu pouze v případě, kdy si to opravdu přejeme, po dobu, kterou určujeme sami dobou stisknutí tlačítka. Nádoba na mixování se naplňuje svrchu systémem středového otvoru ve víku – nedochází ke zbytečnému znečištění pracovní plochy. V případě objemnější náplně (například větší ovoce), lze víko před plněním sejmout. Na tomto typu oceňujeme důmyslný bezpečnostní systém – samozřejmostí jsou protiskluzové nožičky a další dvě bezpečnostní pojistky.

Plusy: Moderní design, kvalitní nerezový nůž.

Minusy: Tento typ se pohybuje ve střední cenové kategorii, kde mu nelze nic vytknout.

Philips HR2074/50 – Cena: 1819 Kč Mixér Philips HR2074/50

Tento mixér Phillips patří mezi nejdražší typy v sortimentu stolních mixérů. Co za tuto cenu může spotřebiteli nabídnout? Vyšší příkon 600 W a větší počet rychlostních stupňů – pět. Tento typ se stane vaším šikovným pomocníkem při přípravě jemných pokrmů, šťáv nebo polévek. Plusem je přítomnost filtru na přípravu ovocných šťáv bez nežádoucích pecek a jader. Dokonalé mixování a drcení ledu zaručují zoubkované nože. Nůž je navíc vyjímatelný, takže jej lze bezpečně čistit. I v tomto případě je nádoba na mixování skleněná, což zaručuje odolnost proti pachům, ale také je nutné dbát zvýšené opatrnosti. Nádoba má větší objem než první testovaná – 2 litry. I tento typ disponuje mimo pěti rychlostních stupňů také pulsním spínačem. Plusem je prostor ve spodní části pro uložení přívodního kabelu. Také vzhled přístroje v kombinaci skla a černého plastu neurazí a hodí se do každé kuchyně.

Plusy: Největší počet rychlostních stupňů, největší nádoba, filtr na odstranění nečistotpro výrobu ovocných šťáv, prostor pro uložení přívodního kabelu.

Minusy: Nejvyšší cena. Pokud ale využíváte mixér často, vyplatí se připlatit si.

Electrolux ASB 2500 – Cena: 1279 Kč Mixér Electrolux ASB 2500

Tento přístroj od firmy Electrolux naopak představuje zástupce nejlevnějších mixérů na našem trhu. Proto má jen dva rychlostní stupně (a pulsní spínač). Příkon zůstává slušný – 530 W. Motor tohoto přístroje je velmi výkonný a spolehlivý, což přičítáme letitým zkušenostem výrobce s menší kuchyňskou technikou. I zde je součástí nádoba o objemu 1,5 litru. Tento typ zvládne přípravu mixovaných nápojů, včetně jogurtových, rozmělňování ovoce a zeleniny, drcení ledu, šlehání smetany a řadu dalších pokrmů. I přes nízkou cenu má tento typ také šikovně zpracovaný nůž – je čtyřkřídlý, odnímatelný, ozubený, vyrobený z ušlechtilé oceli. Tento typ se hodí do domácností, kde se využívá stolní mixér jen nárazově. Přesto je ale tento spotřebič řešen elegantně a velký důraz je kladen na funkčnost. Plusem je například výrazná ryska na nádobě a její lehce kouřový design . Bílé provedení se taktéž hodí do každé kuchyně.

Plusy: Nejnižší cena, kvalitní ocelový čtyřkřídlý nůž, elegantní řešení přístroje.

Minusy: Pouze dva rychlostní stupně.

 

Odborná poradnaDiskuzní fórum Kuchyňské spotřebiče ostatní - předávejte dál své zkušenosti

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz