Tefal Vitesse – Cena: 901 Kč

Nevýhodou rychlovarných konvic s regulací teploty bývá velmi často jejich vyšší pořizovací cena. Ta většinou bývá nad tisíc korun, tento typ tedy patří mezi ty levnější.

Objem konvice je 1,7 litru, což je akorát. Konvice je opatřena bezpečnostním víkem, takže by nemělo dojít k nechtěnému vylití horké vody, a oboustranným vodoznakem. Podstavec je klasický otočný o celý kruh.

Stejně tak je samozřejmostí ukrytá topná spirála, která je bezpečnější a praktičtější. Hmotnost tohoto typu činí 850 gramů. Teplotu vody lze regulovat v rozmezí od 80 do 100 stupňů Celsia.

U tohoto typu oceňujeme systém ochrany proti usazeninám – vyjímatelný filtr proti vápenatým usazeninám a speciální úpravu, která snižuje usazování až osmkrát. Tím se prodlouží životnost celého přístroje, a údržba je eliminována na minimum.

Velmi oceňujeme také novinku – bezšňůrovou úpravu, na kterou si rychle zvyknete. Praktická je protiskluzová úprava podstavce, barevné provedení v bílo-béžové není špatné.

Plusy: Příznivá cena, kvalitní provedení, nízká hmotnost.

Minusy: Tento typ představuje dobrý nákup. Pouze v případě, že potřebujete ohřívat vodu v širším rozmezí, než je od 80 do 100 stupňů, musíte sáhnout po dražším přístroji.

Melitta Look Aqua Vario – Cena: 914 Kč

Tento výrobek pochází od nepříliš známé firmy, zaujal nás ale svým netradičním moderním zpracováním. Objem konvice je u tohoto typu stejný jako u prvního testovaného přístroje – 1,7 litru.

Také tento typ má středový konektor, který umožňuje otáčení konvice kolem dokola. Konvice je zajímavě zpracovaná, s oboustranným, modře podbarveným vodoznakem a ukrytou topnou spirálou.

Také tento typ disponuje vyjímatelným filtrem proti usazeninám, což bývá u dražších typů již běžné a opravdu prodlužuje několikanásobně životnost konvice. Přístroj má i pojistku proti přehřátí a světelnou kontrolku pro funkci On a Off.

Ovládání je velice jednoduché – teplotu lze regulovat otočným knoflíkem, pokud chceme přípravu zastavit, stiskneme tlačítko Off. Pokud jej nepoužijeme, vypne se přístroj automaticky po dokončení programu.

V nabídce je bílá a velice atraktivní černo-stříbrná konvice.

Plusy: Atraktivní design, filtrace usazenin, celá řada bezpečnostních prvků.

Minusy: Neznámý výrobce, možné horší dílenské zpracování.

Philips HD 4686/90 – Cena: 1470 Kč

Poslední testovaný typ je z kategorie těch dražších konvic. Na první pohled je patrné kvalitní zpracování a propracovanost designu. Také tento typ lze zakoupit v úpravě bílé a černé. Je ale menší, s objemem konvice 1,5 litru.

Tomu ale bohužel neodpovídá hmotnost, bez vody má celý přístroj kolem 1,5 kilogramu. Naopak velmi musíme ocenit širokou škálu regulace teploty, v rozmezí od 40 přes 60, 80 až do 100 stupňů Celsia.

Přístroj má celou řadu bezpečnostních prvků (tzv. třístupňovou ochranu) a pojistku proti vaření bez vody. Také umí udržet vodu při již dosažené teplotě, což je velká výhoda.

Samozřejmostí je vyjímatelný filtr proti usazeninám, tento má speciální úpravu, která jeho funkčnost zefektivňuje. Praktická je také zvuková signalizace dokončení vaření.

Trochu nadstavbová už je funkce paměti – konvice si pamatuje poslední využité nastavení. Za vyšší pořizovací cenu uživatel opravdu dostává vysokou kvalitu a propracované provedení.

Plusy: Vysoká kvalita, pěkný vzhled, široké rozpětí regulace teploty, řada nadstavbových funkcí.

Minusy: V poměru k ostatním typům v testu je tento za nejvyšší pořizovací cenu, ta se ale v tomto případě vyplatí.

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz