Hyundai VK 112 – Cena: 555 Kč

Konvice značky Hyundai má velice praktické provedení, v k(www.obchodni-dum.cz) Klikněte pro zvětšení!ombinaci nerezu a černého plastu. Díky průhledné odměrce lze pohodlně sledovat obsah vody. Konvice má nejklasičtější a pro běžnou domácnost také nejpraktičtější objem – 1,7 litrů. Má ukrytou topnou spirálu z nerez oceli a ploché dno, které můžeme zasadit do podstavce v libovolném směru. Tomuto provedení se říká „cordless“, bez kabelu, tedy, že kabel je umístěn v podstavci, a s konvicí lze volně manipulovat. Teplotu nelze regulovat – přístroj se automaticky vypne po dosažení bodu varu. Výhodou tohoto typu je také snadno vyjímatelný a omyvatelný filtr. Mimo automatického vypnutí a světelné kontrolky chodu má konvice i další bezpečnostní prvky, jako je ochrana proti přehřátí a proti chodu naprázdno. Maximální příkon činí 2000 W.

Plusy: „Cordless“ provedení, neviditelná topná spirála, ukazatel hladiny vody, vyjímatelný filtr. To vše za přijatelnou cenu.

Minusy: Absence regulace teploty vody.

ETA 0549 90000 ZOE – Cena: 819 Kč

Firmě ETA se podařil velice nevšední a moderní tvarové prove(www.obchodni-dum.cz) Klikněte pro zvětšení!dení rychlovarné konvice. Její parametry jsou podobné jako u předchozího výrobku – objem činí 1,7 litru, maximální příkon 2000 W a konvici lze opět postavit na podstavec v libovolném směru. Pozor! Vyzkoušejte si u konvic také délku přívodního kabelu – v tomto případě činí dostačujících 75 cm. Dalším velice důležitým prvkem je provedení víka – nesmí se snadno otevírat, jinak hrozí opaření. U tohoto typu je víko bezpečnostní, kde není třeba se problémů obávat. Stejně jako první testovaná konvice, má i tato středový konektor v podstavci. V tomto případě se ale jedná o vylepšený model STRIX s automatickým vypínáním a zapínáním, který nám zajistí maximální komfort a bezpečí. Zároveň také garantuje dlouhou životnost konvice. Praktický je oboustranný vodoznak po bocích konvice, díky němuž lze sledovat hladinu vody. Konvice váží něco přes 1 kg.

Plusy: Řada bezpečnostních prvků, atraktivní vzhled a vysoce kvalitní provedení. Jednoznačný vítěz testu.

Minusy: Opět chybí možnost regulace teploty.

Foto 2 Zelmer 17Z010 – Cena: 1069 Kč

Konvice Zelmer je vzhledem velice podobná výrobku od firmy (www.obchodni-dum.cz) Klikněte pro zvětšení!Hyundai. Jedná se ale o masivnější provedení za téměř dvojnásobnou cenu. Také příkon přístroje je vyšší – 3000 W. Objem činí obvyklých 1,7 litru. U přístroje je rovněž moderní středový konektor STRIX a vodoznak. Topné těleso je bezpečně skryté pod plochým nerezovým dnem. I v tomto případě lze zasadit konvici do podstavce v libovolném směru. Praktický je rovněž filtr proti usazeninám. Díky schránce na přívodní šňůru je konvice velice snadno uskladnitelná.

Plusy: Kvalitní provedení od zavedeného výrobce, středový otočný konektor STIX, filtr proti usazeninám.

Minusy: Nejvyšší cena při stejných funkcích, jaké mají předchozí výrobky.

Text: Zuzana Veselá