Tefal SM 3000 – Cena od 560 Kč

Poněkud robustní a hranatý přístroj od firmy Tefal je vyveden v chromu, má příkon 650 W a nepřilnavý povrch pečící plochy. Rychle se nahřeje na požadovanou teplotu, sendviče v něm vyrobené mají tvar trojúhelníků a jdou dobře vyjmout, nepřilepují se k povrchu. A pokud vám přeci jen vyteče sýr, postačí jej po vychladnutí přístroje jemně odstranit papírovou utěrkou. Jde to snadno a dobře. K vybavení patří jeden nástavec.

Plusy: Dobrá cena a materiál, jednoduchá údržba.

Minusy: Malá variabilita tvaru sendvičů, robustnost a absence možnosti výroby vaflí.

Philips HD 2386 – Cena od 712 Kč

To Philips vsadil na design v černé kartáčované nerez oceli. Jejich sympaticky zaoblený sendvičovač má trochu větší příkon, celých 700 W, pečicí plochu s povrchovou úpravou proti připékání a tvar sendvičů je čtvercový. Z nich sýr tolik jako z trojúhelníku nevytéká. A když, povrchová úprava a pečící plochy zaručuje snadné odstranění. K dispozici však nejsou žádné vyměnitelné díly.

Plusy: Kvalita materiálu, design, jednoduchá údržba.

Minusy: Vyšší cena, absence vyměnitelných dílů a možnosti výroby vaflí.

Moulinex SM 150234 – Cena od 544 Kč

To pěkně ergonomicky tvarovaný stříbrný sendvičovač od Moulinexu má příkon sice pouhých 650 W, ale za to jej lze využít i jako gril. Sendviče mají velký čtvercový tvar, vyrábět je můžete na kvalitním nepřilnavém povrchu, údržba přístroje je tedy jednouchá a účelná.

Plusy: Ergonomie a design přístroje, cena, gril a velký čtvercový tvar sendvičů.

Minusy: Absence měnitelných dílů a možnosti výroby vaflí.

Eta 3156 – Cena od 993 Kč

To Eta si dala opravdu záležet a vyrobila přístroj s mnoha vyměnitelnými díly – na vafle, grilování, sendviče buď dva čtvercové, nebo čtyři trojúhelníkové. Spotřebič má příkon 650 W, charakteristickou bílou barvu a antiadhézní povrch pečicí plochy. Než začnete jásat nad jedním z mála natolik multifunkčních přístrojů, vyzkoušejte jej.

Vyměnitelné díly jsou super, ovšem ouha, tělo přístroje se příliš zahřívá a hrozí popálení. Kvůli tomu nezůstává přístroj bílý, ale nepěkně žloutne. Manipulace s výměnou plotének také není nejlepší. Plotýnky vaflovacího nástavce jsou hluboké a nedotýkají se, vznikají tak buď vafle s dírkami od nedostatku těsta, nebo naopak syrové vafle od jeho nadbytku. Kvalita vyměnitelných dílů je tedy na pováženou. Nápad udělat multifunkční přístroj byl dobrý, ale výsledek se příliš nezdařil.

Plusy: Variabilita a multifunkčnost, velký čtvercový tvar sendvičů.

Minusy: Hnědnutí a zahřívání těla přístroje, nedoléhavost vyměnitelných dílů a manipulace s nimi, nepříliš zdařilý díl na vafle.

Singer Disney 198 – Cena od 699 Kč

Tak tohle je něco pro rodiny s dětmi. Půvabný červeno stříbrný zaoblený design s myšákem od firmy Winter učaruje každému dítku, a bude sendviče a vafle ze Singer Disney 198 milovat. Sendvičovač má příkon 700 W a na čtvercových sendvičích vykouzlí vždy obrázek myšáka. Lze jej využít i k výrobě vaflí, k němuž slouží kvalitní vyměnitelný díl. Povrchová úprava pečící plochy je nepřilnavá.

Text: Pavla Zigová
Foto: shopping.comAutor: Pavla Zigová | Fotografie: www.shopping.com/