Dnes se zaměříme na vaření a smažení, konkrétně na vylepšení indukčních desek a také tepanu, vhodného nejen pro přípravu asijských jídel, pro niž původně vznikl.


Půl na půl

Samsung je dalším z výrobců, kteří se rozhodli rozšířit možnosti svých indukčních varných desek, a nově je opatřil varnou zónou Anydish, na níž lze vařit v kterékoliv její části, čímž již není vaření omezováno velikostí kruhu varné zóny. Oproti zde již představené indukční desce CX 480 od Gaggenau, která má flexibilní celou plochu varné desky, pokrývá zóna Anydish pouze polovinu desky, ale i tak se na ni vejde celý pekáč nebo několik menších kousků nádobí najednou.

Indukční varné desky Samsung jsou dále vybaveny časovačem zvlášť pro každou varnou plochu, která se po uplynutí nastavené doby automaticky vypne. Deska také zvukově upozorní na dosažení bodu varu v hrnci. Veškeré probíhající funkce se zobrazují na přehledném LED displeji.

 


Černobílá variace

Rovněž výrobce vůbec prvních indukčních desek přichází průběžně s jejich inovacemi. U osmé generace těchto spotřebičů použil například technologii s označením Cyclic. Jedná se o intuitivní ovládání prováděné krouživým pohybem prstu po ovládacím prvku varné desky. Dosud se obdobné ovládání používalo pouze pro MP3 přehrávače. Větší flexibilitu při přípravě jídel poskytuje tzv. MAXI zóna, která zabírá skoro polovinu varné plochy.

Všechny varné zóny jsou navíc opatřeny časovači a funkcí Booster, umožňující okamžitě dosáhnout maximálního výkonu varné zóny. Balíček 10 bezpečnostních prvků zajistí bezproblémové používání. Obsahuje automatickou ochranu při překypění, ochranu proti vznícení oleje, ukazatel zbytkového tepla, uzamčení ovládacího panelu, automatické bezpečnostní vypnutí varné desky, Autostop, detekci nádobí a drobných předmětů, detekci podpětí, přepětí a nesprávného připojení.

Pro nenápadnější či stylově čistší integraci do světlé kuchyňské linky či pracovní desky nabízí varnou desku nejen v tradiční černé, ale i bílé barvě.


Nenápadný kolega

Poslední model tepanu firmy Miele lze použít buď jako samostatný modul, nebo v kombinaci spotřebičů ze stejné modelové řady CombiSet. Oproti předchozímu modelu je vyroben z vícevrstvého materiálu s povrchem z ušlechtilé oceli, zajišťujícím rovnoměrný přenos tepla. Zcela netradičně disponuje dvěma teplotními okruhy, takže na předním lze připravovat pokrm při silném žáru, zatímco hotové jídlo je možné udržovat v servírovací teplotě na zadním okruhu. Tepan má mechanické ovládání pomocí ocelových knoflíků s 12 výkonnostními stupni. Stav spotřebiče signalizují provozní kontrolky a indikace zbytkového tepla.
 Autor: Zuzana Ottová | Fotografie: Brandt, Miele, Samsung