Spotřebič uložený kdesi hluboko ve skříňce nebo jen na okrasu nainstalovaný lapač prachu na desce kuchyňské linky, takové jsou konce mnoha pomocníků, bez kterých zprvu "nemůžete být". Vzpomeňte si na ně, až se budete rozhodovat nad další koupí. Zhodnoťte, zda takový přístroj bude opravdovým pomocníkem, zda ho vůbec využijete a také zda není jen hezký na pohled, ale je vybaven i požadovanými funkcemi. Tři následující ukázky nových výrobků by doma ležet ladem neměly.


Creme de la Crema

Přesně po roce přichází značka Miele s novým modelem volně stojícího automatického kávovaru. Model CM 5200 se řadí mezi špičkové přístroje, které uživateli nabídnou širokou plejádu funkcí. Nově mezi ně patří cappuccino či latte macchiato.

Kávovar má integrovaný mlýnek s možností nastavení hrubosti mletí. Nastavit lze i další osobní preference, jak už je u vyšší třídy kávovarů standardem, tj. teplotu předspaření, spaření atd. Druhý, menší zásobník umožňuje připravit nápoj z již mleté kávy, např. bezkofeinové apod. Pokud zvolíte najednou přípravu káv z obou zásobníků, pak ta z menšího bude předřazená.

Pro přípravu mléčných specialit lze pomocí hadičky odebírat mléko rovnou s krabice nebo lahve, pro estetičtější formu pak z dokoupeného nerezového zásobníku.

Hygienické fungování zajišťuje automatické proplachování trysek na mléko přímo z nádržky na vodu. Pro vysušení hadičky s tryskou využívá kávovar následně ještě páru. Důkladné čištění se doporučuje pouze jednou týdně. Jednotlivé části spotřebiče jsou dobře přístupné a vyjímatelné a mohou se mýt i v myčce.

Přístroj je testován na životnost 20 let, což v jeho případě odpovídá 50 000 šálkům kávy.

Kávovar se vyrábí ve dvou designových provedeních povrchu. Buď v kombinaci temně černé SoftTouch a nerez oceli nebo v provedení lesklá lotosově bílá a nerez ocel.


V kontaktu

Také česká Eta posílá na trh během května a června jednu novinku za druhou. Z gastro oblasti se mezi pomocníky, kteří budou mít v domácnosti pravidelné služby, jistě dostane kontaktní gril ETA 6155, nadstandardně vybavený LED displejem, na němž se zobrazuje aktuální teplota, nastavený čas, dále vybavený dotykovým ovládáním pro snížení a zvýšení teploty a pro potřebu okamžitého navýšení výkonu nahřátí speciálním tlačítkem. Časovač umožňuje nastavení do 20 minut.

Příkon spotřebiče je 1800 W. Grilovací desky se dají rozevřít do 180 °, mají antiadhezní povrchovou úpravu a drážky na odvod vytékající šťávy do odkapávací misky.

Navíc se na gril v rámci akce Prodlužka vztahuje prodloužená záruka na 3 roky, kterou je ovšem nutné aktivovat prostřednictvím firemních webových stránek nebo přímo v prodejně při zakoupení výrobku.


Nejen pekárna

Dalším přírůstkem v rodině Eta je nerezová domácí pekárna Eta 2147 s příkonem 815 W. K jejímu vybavení patří dvě nádoby s nepřilnavým povrchem, celkem šest kusů hnětacích háků ve třech velikostech a nově nástavba na pečení baget. Kromě tradičního pečiva zvládá pekárna přípravu bezlepkového chleba, kvásku, různých druhů sladů, jogurtů, sójových sýrů apod. Vybírat lze ze 13 předvolených programů, mezi nimiž jsou i novinkové programy „Vital“ a „Kvašení“.

Na motor se vztahuje prodloužená záruka 5 let.

 Autor: Zuzana Ottová | Fotografie: archiv firem