Garsonka nebo malá paneláková koupelna jsou nejtvrdší oříšky pro umístění pračky, bez které se ale žádná domácnost neobejde. Většinou se pak ocitá v kuchyni, ale i tam mohou její rozměry způsobit potíže, které si třeba při nákupu ani neuvědomíte. Předem plněné pračky mají běžně hloubku 60 cm, což sice odpovídá standardní hloubce kuchyňské linky, jenže k ní je nutné připočíst ještě nějaký ten centimetr pro připojení hadic přivádějících a odvádějících vodu. Výrobci si naštěstí zákazníkův boj s prostorem uvědomují a na trh dodávají i pračky s hloubkou až o téměř polovinu menší, než je běžné, aniž by to těmto hubeným typům ubralo na výkonnosti.


Štíhlé, až ultra štíhlé

Modely s hloubkou 44 cm má již v nabídce většina renomovaných značek. Nejnověji se k nim zařadil i Whirlpool s modely AWSE 7100 a AWSE 7120 s kapacitou 7 kg prádla, v energetické třídě A++. Pračky jsou vybaveny inteligentní technologií 6. smysl a funkcí Clean+, což je vícefázový prací cyklus, zaručující prací výsledky i při nízkých teplotách.

Rovnými 40 cm hloubky se vyznačují např. pračky Candy ze série GO4. Disponují stejnou kapacitou prádla jako předchozí jmenované, o něco nižší energetickou třídu A+, ale nabídnou např. technologii Fuzzy Logic, která automaticky řídí spotřebu vody a energie či automatické řízení odstřeďování a vyvážení. Model Candy GO4 1274 L Grand~O ocení alergici a rodiny s miminky. Program Aquaplus napomáhá lepšímu vymáchání, a šetří tak citlivou pokožku. Systém proti mačkání prádla ocení jistě všichni spotřebitelé. Rovněž i antibakteriální lopatky bubnu s ionty stříbra, jimiž disponuje Candy GO4 106/1 Grand´O.

Ultra tenká je pak Candy EVO3 1052 D s hloubkou pouhých 33 cm. Pojme maximálně 5 kg prádla. Parametry má obdobné jako kolegyně z předchozí řady. K jejím plusům oproti standardu patří Sensor Activa Systém kontrolující nepřetržitě teplotu praní, rychlost otáček a koncentraci pracího prášku, program pro snadné žehlení a antibakteriální vlastnosti.
 Autor: Zuzana Ottová | Fotografie: Whirlpool, Candy, Zanussi, mall.cz