Tefal Ovation CB 581012 – Cena: 2400 Kč

Jeden z nejdražších stolních grilů na současném trhu. Oceňujeme na něm líbivé provedení v kvalitě odpovídající pořizovací ceně. Líbí se nám také netradiční dřevěné osazení obvodu grilu, které mu dodává příjemný vzhled.

Příkon tohoto elektrického typu je opravdu velký – 2000 W. Přístroj je bytelný, čemuž odpovídá i hmotnost skoro 3,8 kg. Tento kvalitní přístroj samozřejmě disponuje také plynule nastavitelným termostatem. Ovládání kolečkem v čelní části přístroje považujeme za velice jednoduché a zvládne jej opravdu každý.

Základ každého grilu je kvalitní deska s nepřilnavým povrchem, což tento typ splňuje. Deska tohoto grilu je navíc vybavena úpravou proti poškrábání. Typ je dále vybaven speciálním systémem pro rovnoměrnou distribuci tepla po celém povrchu grilovací plochy.

Gril lze celý rozebrat, a tedy snadno čistit. Zapnout gril je možné pouze při správném nasazení součástí.

Plusy: Kvalitní provedení, líbivý vzhled.

Minusy: Grilovací plocha je menší na úkor dřevěného osazení, cena je opravdu dost vysoká.

Philips HD4419/20 – Cena: 1700 Kč 

Na první pohled vysoce kvalitně a precizně zpracovaný gril. Příkon je vyšší než u předchozího grilu – 2300 W. I tento gril je velmi mohutný a váží bezmála 4 kilogramy.

Zaujalo nás originální zpracování grilovací desky – polovina je rovná, druhá polovina má jemné žebrování, které je vhodné například pro grilování zeleniny nebo větších kusů masa.Na jednom grilu tak můžete vykouzlit na pohled dva druhy grilovaných pochoutek.

Termostat je pohodlně a plynule regulovatelný – otočný knoflík je umístěn rovněž v pravé části přístroje. Ovládání je i zde velice jednoduché. Nepřilnavá deska navíc dosáhne dostatečně vysoké teploty na to, aby bylo možné grilovat i hluboko zmrazené potraviny.

Rukojeti zůstávají stále dokonale chladné, typ je navíc vybaven protiskluzovými nožičkami. Oceňujeme také výsuvnou misku pro odkapávající tuk, kterým lze pak znovu potírat potraviny. Součástí balení je také stěrka pro obracení a podávání potravin. Velice zajímavá varianta nákupu.

Plusy: Praktické provedení grilovací desky, možnost grilování i zmrazených potravin.

Minusy: Také tento typ dle našeho názoru větší nedostatky nemá a lze jej doporučit.

Fagor BBC-845 – Cena: 1300 Kč

Třetí testovaný typ se svými funkcemi velice podobá prvnímu grilu od Tefalu, je ale mnohem levnější. Hmotnost se pohybuje kolem 3,5 kilogramu, příkon je 2000 W. Také tento typ má jednoduše regulovatelný termostat – otočný knoflík je umístěn na pravém boku přístroje.

Na tomto typu se nám velice líbí velká grilovací plocha a její zajímavé provedení. Deska je totiž otočná a z jedné strany je plocha rovná, z druhé mřížkovaná. Velká vyjímatelná deska navíc nabízí možnost stylového servírování hotových pokrmů přímo na desce grilu!

Povrch obou stran je dokonale nepřilnavý. Desku lze navíc pohodlně umývat přímo v myčce na nádobí. Úchyty po stranách přístroje jsou tepelně izolované. Tento typ se nám velice líbil – za příznivou cenu dostane kupující opravdu kvalitní přístroj, kde je důraz kladen na funkčnost a praktičnost zpracování.

Plusy: Velice praktický typ za příznivou cenu s oboustrannou grilovací plochou.

Minusy: U tohoto typu nebyly žádné nedostatky zaznamenány a stal se vítězem našeho testu!

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz