Candy CDCF 6 – Cena: 6500 Kč

I když je o stolní myčky poměrně zájem, výrobci se na ně tak často nezaměřují – na trhu je momentálně nabídka zhruba 10 značkových typů.

Firma Candy se právě na myčky specializuje, a tak není divu, že na trh uvádí také svého zástupce stolní myčky. Tento typ spadá do nejvyšší energetické třídy. Jeho maximum je šest souprav pro jedno mytí, což plně dostačuje i pro vícečlennou rodinu.

Spotřebič nabízí svým uživatelům celkem šest různých programů (intezivní, rychlý, eco, jemný, univerzální a hodinu trvající mytí v energetické třídě A) při pěti teplotních stupních a kondenzační sušení.

Hlučnost, spotřeba energie i vody jsou v normě. Myčka má funkci odložený start, maximálně však o 8 hodin. Velkým plusem spotřebiče je ale funkce změkčování vody, a to hned v šesti stupních.

Myčka je vybavená přehledným LED displejem s ukazateli množství soli a leštidla. Má tři koše – klasický, na hrnečky a na příbory.

Plusy: Šest stupňů změkčování vody, přijatelná cena.

Minusy: Výraznější nedostatky nebyly v testu odhaleny.

Electrolux ESF 2410 – Cena: 8600 Kč 

Firma Electrolux nabízí hned tři stolní myčky. Tento typ patří do energetické třídy A, účinnost mytí je rovněž ve třídě A, účinnost sušení již ale spadá do kategorie B. Na druhou stranu má ale typ nižší spotřebu energie 0,57 kWh, tedy ročně cca 125 kWh.

Kapacita této myčky je o něco menší, pět souprav nádobí ale zvládne bez problémů. Nabízí pět mycích programů (eco, sklo, intenzivní, normální, rychlé) při celkem pěti teplotách.

Hlučnost je o něco vyšší – 57 dB. Také tento typ disponuje praktickým LED ukazatelem. Plusem je tlačítko pro větší úsporu energie.

Plusy: Úspora energie oproti srovnatelným typům.

Minusy: Vyšší cena vzhledem k vyšší hlučnosti a účinnosti sušení v třídě B.

Siemens speedMatic SK 25E201EU – Cena: 8600 Kč

Třetí testovaná myčka od firmy Siemens patří mezi dražší z nich a zároveň také mezi nejkvalitnější. Energetická třída (odhadovaná spotřeba se pohybuje kolem 0,63 kWh, ročně tedy cca 139 kWh), účinnost mytí i sušení spadají do kategorie A.

Myčka zvládne naráz umýt asi šest souprav nádobí při celkem pěti základních programech (intenzivní, normální, eco, jemný a rychlý). Další praktickou funkcí je možnost extra sušení.

Standardní spotřeba vody při jednom programu se pohybuje kolem 7 litrů. Myčka je vybavena indikátorem množství soli a leštidla a LED ukazatelem průběhu mytí. Samozřejmostí je dětská pojistka a ochrana před únikem vody.

Hlučnost je v tomto případě průměrná – 52 dB. Jedinečný je tento typ svým speedMatic hydraulickým systémem, který mytí zefektivňuje. Typ je dále vybaven celou řadou vychytávek, jako je systém ochrany skla, flexibilní koš na nádobí a speciální ostřikovací ramena ve tvaru vlny.

Plusy: Vysoká kvalita zpracování, efektivní mytí, nejmodernější technologie.

Mínusy: Díky svým parametrům a preciznímu mytí se stal tento typ vítězem našeho testu a odpustíme mu tak i cenu, která se řadí k těm vyšším v této kategorii.

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz